bمقاله شناسایی تشنج از طریق مقادیرقفل دامنه و فاز · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
مقاله شناسایی تشنج از طریق مقادیرقفل دامنه و فاز

در مقاله پزشکی شناسایی تشنج از طریق مقادیرقفل دامنه و فاز به بررسی شناسایی تشنج و شبکه ایی از نوسان کننده های عصبی کوپل شده، مواد و روش ها ، بین کانال ها پیش بینی تشنج، مجموعه داده EEG، آستانه های قفل کننده فاز پرداخته شده است.

پیش بینی و شناسایی تشنج و روش تشخیص بر روی رخدادهای interictal و ictal در برابر مجموعه داده ی بزرگ قابل دسترس تست شد و یک درجه ی بالایی از دقت و حساسیت وجود داشت. از طریق تست EEG افراد با استفاده از الکترودهایی با دانسیته ی بالا، ویژگی های زیر مشاهده شد: (۱) مقادیر PLV pre-ictal به یک آستانه ی چندین دقیقه ایی قبل از رخداد تشنج می رسند. این حالت ممکن است عدم تعادل آغازی فعالیت الکتریکی مغز را از طریق شلیک اعصاب(نورون) تشتج نشان دهد. فاز سیگنال ناشی از این اعصاب نسبت به شلیک عصب(نورون) نرمال طولانی تر خواهد شد. SPH بصورت SPH+SOP تعریف می شود جایی که SPH فعالیت تشنج را آغاز می-کند بصورت: (۲) یک حالت نوسازی که مغز تلاش می کند فعالیت الکتریکی را در حضور شلیک های عصب(نورون) غیر عادی برگرداند. این تاثیر بصورت مقادیر PLVوALV برگردانده شده به زیر مقادیر آستانه نشان داده می شود. و (۳) مقادیر PLV/ALV دوباره تا مقدار آستانه ، برای علامت دهی رخداد تشنج و بخش آخر دروره ی SPH+SOP بالا می روند. در این روش، فعالیت الکتریکی مغز بوسیله ی سیگنال های عصب(نورون) غیر عادی، غالب می باشد و درنهایت در یک حالت غیر متعادل قرار خواهد گرفت و این رخداد توسط بخش SOP فعالیت تشنج نشان داده می شود. از طریق تشخیص تشنج قبلی ، این روش می تواند در یک سیستم کنترل تشنج اجرا شود که می تواند به مدیریت فعالیت تشنج بازگشت کننده کمک کند.

Download (PDF, 1.19MB)

زبان مقاله: انگلیسی

توضیحات: رشته های مرتبط  مقاله شناسایی تشنج شامل پزشکی، مهندسی پزشکی و مهندسی مکانیک و دانشگاه تهیه کننده آن دانشگاه کالیفرنیا، سان فرانسیسکو، ایالات متحده می باشد.

کلید واژه ها:مبتنی بر بیمار، فاز دامنه ارزش قفل، پیش بینی تشنج، تشخیص تشنج، تبدیل هیلبرت،شناسایی تشنج

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *