bمقاله رابطه محدودیت در چرخش داخلی ران با ریسک آسیب ACL · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
مقاله رابطه محدودیت در چرخش داخلی ران با ریسک آسیب ACL

در مقاله پزشکی رابطه محدودیت در چرخش داخلی ران با ریسک آسیب ACL به بررسی و بیان موضوع، مواد و روش ها، مطالعه بیومکانیکی، تحلیل آماری، نتایج، مطالعه بالینی، مطالعه بیومکانیکی پرداخته شده است.
یافته های اصلی در این مطالعه نشان می دهد که محدودیت در چرخش داخلی ران همراه است با یک خطر فزاینده پارگی ACL در نخبگان، ورزشکاران در حال چرخش. در حالی که اثرات این دامنه حرکت محدود بر روی حرکت شناسی مفصل ران بهتر درک شده اند، اثر آن بر روی شدت های کمتر زنجیره جنبشی مشخص نشده است. کاهش ها در خمیدگی و چرخش داخلی مفصل ران به نظر می رسد منتج به فشارهای جبرانی بر روی زانو می شود که مستعد خطر فزاینده پارگی ACL است. این یافته از همراهی در مطالعه مدل سازی سیلیکو است که محدودیت بزرگتر در چرخش داخلی مفصل ران در طول یک فرود چرخشی شبیه سازی شده اوج فشار بیشتر AM-ACL است ( که زانو را تحت گشتاور ناگهانی درشت نی داخلی قرار می دهد). این نتایج از اهمیت فوق العاده ای برخوردارند ، زیرا یک ارزیابی از چرخش داخلی تابعی مفصل ران، توانبخشی امن و ارزان است که به توصیه به ورزشکاران به خطر و پیشگیری از آسیب ACL کمک خواهد کرد. علاوه بر این، یک محدودیت نسبی چرخش داخلی ران ممکن است در بیمارانی که دچار بازسازی ACL هستند، یک عامل مهم باشد.

Download (PDF, 655KB)

زبان مقاله: انگلیسی
توضیحات: رشته های مرتبط این مقاله پزشکی و  گرایش مرتبط با مقاله آسیب شناسی و اورتوپدی و دانشگاه تهیه کننده آن  گروه ارتوپدی، دانشگاه میشیگان، ایالات متحده آمریکا
کلید واژه ها: مفصل ران، رباط صلیبی جلویی، برخورد درون حفره ای، فوتبال، زانو، مدل سیلیکو

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *