bمقاله درمان سرطان با دارورسانی هدفمند مبتنی بر نانو نقره · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
مقاله درمان سرطان با دارورسانی هدفمند مبتنی بر نانو نقره

چکیده:  در این مقاله پزشکی این چنین بیان شده است که به طور کلی، نانو ذره تهیه شده دارای اندازه حدود ۵۰ نانومتر بوده و تراوایی بالایی برای ورود به درون سلول های سرطانی داشته و با سلول طبیعی تماس پیدا نمی کند. گیرنده سرطانی اختصاصی که گیرنده فولات است، به طور خاص سلول سرطانی را هدف یابی می کند زیرا آن ها فقط در سلول های اپی تلیال بیان می شوند. کورکومین به عنوان ماده حساس به اسیدیته عمل کرده و یک آنتی اکسیدان بوده و دارای خواص ضد التهابی است.

وقتی نانوذرات نقره به سلول سرطان اتصال می یابد، کورکومین رنگش را بر اساس اسیدیته تغییر می کند.

بعد از این که یک پتانسیل الکتریکی خارجی به محلول افزوده می شود مخلوطی از آبی پروس، پترمکس ، PEG، گیرنده فولات و کورکومین پروس آبی بار منفی آن است، که باعث می شود که نانوفرمولاسیون موجب متلاشی شدن رادیکال آزاد می شوند. مقدار داروی رسانده شده و زمان به دقت با تبدیل ولتاژ کنترل می شود.. سیگنال های الکتریکی را می توان از راه دور با استفاده از سیگنال های رادیویی و یا روشهای دیگر که در حال حاضر برای دیگر دستگاه های پزشکی توسعه یافته است کنترل کرد.

مزیت روش ما دارو رسانی به منطقه هدف با فواید ذیل است:

کاهش آشفتکی و ناراحتی بیمار: مزیت مهم این رویکرد این است که نتایج در زمان واقعی نشان داده می شود. پزشک و بیمار منتظر نتایج آسیب شناسی نمی مانند که به طور متوسط دوماه بعد از آزمایش طول می کشد. در نتایج، افزایش هیجان و نگرانی در بیماران کاهش می یابد.

درمان اولیه، افزایش شانس زنده مانی: اکر اندازه گیری ها شاخصی از سرطان باشند، پزشک اختیار عمل برای شروع درمان فوری دارد.

زبان مقاله: انگلیسی

توضیحات: رشته های مرتبط با این مقاله  شامل پزشکی، داروسازی و زیست شناسی و گرایش های مرتبط با این مقاله شامل نانو فناوری دارویی، خون و آنکولوژی، شیمی دارویی، ایمنی شناسی پزشکی (ایمونولوژی)، علوم سلولی و مولکولی، فارماکولوژی، هماتولوژی و مهندسی بافت، می باشد.

 

کلید واژه ها: دارورسانی هدفمند، نانو فرمولاسیون، نانوذرات نقره، سرطان

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *