bاندیشمندان حوزه اعتیاد در دهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد گرد هم می آیند · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
اندیشمندان حوزه اعتیاد در دهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد گرد هم می آیند

اندیشمندان حوزه اعتیاد در دهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد گرد هم می آیندرئیس دهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد با بیان اینکه اندیشمندان و محققان حوزه اعتیاد گردهم می آیند، گفت: آخرین یافته های علمی حوزه اعتیاد که در جهان مطرح است، توسط اساتید و صاحبنظران داخلی و خارجی ۲۴ شهریور به مدت سه روز در مرکز همایش رازی ارایه می شود.

به گزارش گروه علمی ایرنا از دبیرخانه دهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد، دکتر محمدتقی جغتایی افزود: این کنگره به همت مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران و مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار می شود.
وی افزود: در کنگره بین المللی دانش اعتیاد، آخرین یافته های علمی حوزه اعتیاد که در جهان مطرح است، توسط اساتید و صاحبنظران خارجی به شرکت کنندگان این کنگره ارائه می شود.
جعتایی اظهار کرد: همچنین اهدای جوایز طب اعتیاد، جایزه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور و جایزه سلامت وزارت بهداشت از دیگر برنامه های دیگر این کنگره است.
رئیس دهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد همچنین، شرکت بیش از ۲۰ سخنران مطرح بین المللی را که عمدتا از کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند، از دیگر ویژگی های کنگره امسال ذکر کرد.
جغتایی به اهمیت موضوع اعتیاد در جامعه و نتایج مطالعه انجام شده در کشور اشاره و اضافه کرد: مردم بزرگترین مشکل سلامتی در جامعه خود را اعتیاد می دانند و این نگرش به دلیل ابعاد گسترده تخریب فردی و اجتماعی معضل اعتیاد به وجود آمده که آن را به بیماری روانی، زیستی و اجتماعی تبدیل کرده است.
وی افزود: این کنگره سه روزه همچنین فرصت مناسبی است که سازمان های دولتی و غیردولتی (NGO) درگیر و متولی درمان و توانبخشی اعتیاد بتوانند تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار بدهند و در عین حال، نیازهای این حوزه را مطرح کنند.
جعتایی به محورهای هم این کنگره اشاره کرد و افزود: پیشگیری از اعتیاد، پژوهش در اعتیاد و اپیدمیولوژی مصرف مواد، رفتارهای جنسی در مصرف مواد، اختلالات همراه روانپزشکی در اعتیاد، مشکلات جسمی در مصرف مواد، پرستاری اعتیاد، مددکاری در اعتیاد، درمان و بازتوانی در اعتیاد، مصرف الکل و عوارض آن، اعتیاد در گروه های خاص از مواردی است که مورد بررسی قرار می گیرد.
وی اعتیاد و ابعاد فرهنگی، ارزیابی آزمایشگاهی و سنجش مواد، اعتیاد و مسائل اجتماعی، اعتیاد و مسائل قانونی، روان درمانی های اعتیاد، اعتیاد در کودکان و نوجوانان، ژنتیک و اپی ژنتیک، اعتیاد در زنان، ابعاد شناختی اعتیاد، بیولوژی اعتیاد، رفتارهای اعتیادی، کاهش آسیب، سیاست ها و برنامه ها در کاهش تقاضا را از دیگر موضوعات برشمرد.
دهمین کنگره بین المللی اعتیاد از ۲۴ شهریور ماه به مدت ۳ روز در مرکز همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.

منبع: irna.ir

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *