bکنگره بین المللی طب و داروسازی سنتی و طب مکمل · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
کنگره بین المللی طب و داروسازی سنتی و طب مکمل

همایش داروسازی سنتی و طب مکملهمایش بین المللی طب و داروسازی سنتی و طب مکمل باشعار سلامت پایدارتر، هزینه کمتر  و مشارکت بیشتر با ادغام طب سنتی در نظام سلامت برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری: ۱۳ لغایت ۱۵ آذر ۱۳۹۵

آدرس سایت:   tmpcam.iums.ac.ir    

پست الکترونیک: tmpcam@iums.ac.ir

شماره تماس: ۴-۰۲۱۳۳۹۵۰۱۵۳  داخلی ۱۰۶

شماره تماس در خصوص مسائل فنی سایت: ۸۶۷۰۲۲۴۸

زمان پذیرش چکیده مقالات: ۱۵ مرداد تا ۳۱شهریور ماه ۱۳۹۵

بسمه تعالی

طب مکمل و دارو سازی سنتی به گستره‌ای از فعالیت‌های مرتبط با سلامت اشاره دارد که بخشی از طب رایج کشور محسوب نمی‌شود. گرچه این طب شاکله اصلی نظام سلامت را شامل نمی‌شود؛ اما به دلیل استفاده مردم و متخصصین، نیازمند توجه جامعه علمی می باشد.

فراوانی روزافزون استفاده از طب مکمل/جایگزین و سنتی در کشورهای مختلف، دغدغه ایمنی، اثربخشی، کمیت و  قوانین مرتبط با آنها را به وجود آورده است. مطالبه روش‌های طب مکمل/جایگزین از سوی مردم، رسیدگی به موضوعات مرتبط با ایمنی و اثربخشی و وضع قوانین لازم از سوی سیاستگذاران حوزه سلامت را طلب می نماید.

برگزاری کنگره‌هایی از این دست، زمینه را برای آشنایی هرچه بیشتر جامعه علمی با پتانسیل‌های حوزه دانشی داروسازی سنتی و طب مکمل فراهم کرده و بستری را ایجاد می‌کند تا علاقه‌مندان بتوانند از تجارب دست اندرکاران این حیطه در حوزه پیشگیری و درمان نهایت بهره را ببرند.

با توجه به کاستی‌هایی که در حوزه سلامت کشور به چشم می‌خورد، این کنگره افتخار خود می‌داند که آغازگر حرکت جامعه به سوی جامعه‌ای با سلامت پایدارتر، هزینه کمتر و مشارکت بیشتر بیمار در درمان خود در سایه ادغام طب سنتی و داروسازی سنتی در نظام سلامت باشد.

دکتر سیدجواد حاجی میراسماعیل

منبع: tmpcam.iums.ac.ir

برای مشاهده همایش های بیشتر کلیک کنید

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *