bنمایشگاهی از جنس گیاهان شفابخش · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
نمایشگاهی از جنس گیاهان شفابخش

نمایشگاهی از جنس گیاهان شفابخشسومین نمایشگاه گیاهان دارویی و طب سنتی با حضور انبوهی از شرکت‌های دانش‌بنیان از سراسر کشور در مصلی امام خمینی آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ سومین نمایشگاه فرآورده‌های گیاهان دارویی و طب سنتی به مدت ۳ روز در شبستان مصلی‌ امام خمینی برگزار شده و بیش از ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان به ارائه محصولات فناور‌ و تولیدی خود می‌پردازند.

قبل از افتتاح نمایشگاه غرفه‌داران و علاقمندان زیادی به شدت صف کشیده و منتظر شروع به کار نمایشگاه بوده‌اند و این صحنه نشان‌دهنده کشش و شوق مردم از داروی‌های شیمیایی به سمت گیاهان دارویی و طب سنتی است.

در محوطه حیاط مصلی‌ چادر‌های مختلفی برپا شده و در این مکان‌ها گونه‌های مختلف گیاهی که انحصارا‌ در کشور رشد پیدا می‌کند نمایش داده شده و این دست از نمایشگاه مورد استقبال بازدیدکنندگان صورت گرفته است.

در همین رابطه امام‌پور مدیر عامل شرکت فناور‌ گفت: شرکت ما دارای ۴ نوع اختراع در زمینه محیط زیست بوده و محصولاتی‌ چون محلول خوشبو‌کننده گیاهی را طراحی کرده و به تولید انبوه رسانده است.

وی بیان کرد: ثبت اختراع سیستم تصفیه هوا، سیستم پخش رایحه هوا و محصولات نانو‌کاور از دیگر تولیدات فناور‌ این شرکت محسوب می‌شود.

امام‌پور عنوان کرد: این شرکت به محض آغاز فعالیت خود مورد حمایت مالی و کاری معاونت علمی فناوری و صندوق حمایت از پژوهشگران و نو‌آوران قرار گرفته است.

وی گفت: تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه گیاهان دارویی زیر نظر ستاد فرآورده‌های گیاهان دارویی و طب سنتی و معاونت علمی فناوری فعالیت‌ها خوبی انجام داده و به مسیر رشد و ترقی رسیده‌اند.

گفتنی است؛ در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه نقشه راه اجرایی‌سازی سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی با حضور سورنا ستاری، حجتی وزیر کشاورزی و مخبر دزفولی‌ رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی رو‌نمایی شد.

همچنین در این مراسم بیش از ۵۰۰ شرکت دانش بنیان حضور داشته و از این تعداد ۴۸ شرکت محصولاتشان‌ ‌تجاری‌سازی و فناور‌ شده و بازار‌های بین‌المللی را بدست آورده‌اند.

منبع: yjc.ir

Save

Save

Save

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *