bنخستین همایش کشوری مدیریت عملکرد سلامت در حوزه پدافند غیر عامل · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
نخستین همایش کشوری مدیریت عملکرد سلامت در حوزه پدافند غیر عامل

نخستین همایش کشوری مدیریت عملکرد سلامت در حوزه پدافند غیر عامل ویژه ادارات بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات دانشگاه های علوم پزشکی کشور در بجنورد آغاز بکار کرد.

به گزارش وبدا همایش یک روزه مدیریت عملکرد سلامت در این به همت دانشگاه علوم پزشکی استان و با همکاری سازمان پدافند غیرعامل کشور، دفتر بازرسی،ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و اداره پدافند غیرعامل وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با حضور مقامات کشوری و استانی از ساعت ۸ صبح امروز لغایت ۱۸ عصر در محل تالار خورشید کمپ پتروشیمی آغاز بکار کرد .

نخستین همایش کشوری مدیریت عملکرد سلامت در حوزه پدافند غیر عامل

ماهیت طرح تحول سلامت ؛پدافند غیر عاملی است

رئیس همایش کشوری مدیریت عملکرد سلامت در حوزه پدافند غیر عامل، پدافند غیر عامل را با حوزه سلامت بسیار مرتبط و ماهیت طرح تحول سلامت را پدافند غیر عاملی عنوان کرد.

به گزارش «وبدا» رئیس دانشگاه و رئیس همایش کشوری مدیریت عملکرد سلامت در حوزه پدافند غیر عامل در ابتدای آغاز بکار این همایش اظهار داشت : بخش زیادی از پدافند غیر عامل با حوزه سلامت مرتبط است و بخش زیادی از ماهیت فعالیت های وزارت بهداشت نیز در حوزه پدافند غیر عامل است.

دکتر «ابراهیم گلمکانی» تصریح کرد : با توجه به اهمیت این موضوع در کشور که فرمایشات مقام معظم رهبری نیز که اهمیت آن را بیشتر مشخص کرد، به انسجام بیشتر در این حوزه نیازمندیم.

ایشان افزودند : حوزه سلامت به شدت متاثر از آب، غذا، محیط زیست، دام، کشاورزی است و نیاز به همکاری بین بخشی با دیگر سازمان هاو همکاری درون بخشی در وزارت بهداشت به منظور انسجام هر چه بیشتر در حوزه پدافند غیر عامل از اهداف بر پایی این همایش بوده است.

به گفته وی گسترش و توسعه در حوزه فوریت های پزشکی در دو سال اخیر که زیر مجموعه پدافند غیر عامل محسوب می گردد بسیار قابل توجه است و از آنجایی که ماهیت طرح تحول سلامت ؛پدافند غیر عاملی می باشد، اقدامات بسیار ارزشمندی که در قالب این طرح به همت دولت تدبیر و امید و تلاش وزارت بهداشت اجرایی شد بسیار ارزنده است.

دکتر «گلمکانی» حذف حجم وسیعی از دریافتی های غیر متعارف جامعه پزشکی کشور را مرهون برنامه های ارزشمند طرح تحول سلامت عنوان کرد و وجود پزشک در همه مراکز روستایی را نیز از دیگر دستاوردهای ارزشمند طرح تحول دانست.

توجه به پدافند غیر عامل در کشور ما یک امر ضروری است

معاون سیاسی امنیتی استاندار و جانشین شورای پدافند غیر عامل خراسان شمالی در همایش کشوری مدیریت عملکرد سلامت در حوزه پدافند غیر عامل گفت : ترویج همدلی، وحدت و انسجام در بین آحاد مردم ضروری است که بیش از همه به آن نیاز داریم.

دکتر «ایرانی» با بیان این که توجه به پدافند غیر عامل در کشور ما یک امر ضروری است، افزود : پدافند عامل به مجموعه نیروهای نظامی آموزش دیده که بطور مستقیم در مقابل دشمن صف آرایی می کنند و از مرزهای سیاسی ـ عقیدتی محاظت کرده و در این زمینه ماموریت دارند، اطلاق می شود.

وی تصریح کرد : همه کشورهای دنیا این پدافند را در دستور کار و برنامه ریزی های کار خود قرار می دهند، حمایت و دفاع می کنند که در واقع دفاع از تمامیت ارزی کشور است.

وی به اهمیت پدافند غیر عامل اشاره کرد و اظهار داشت : پدافند غیر عامل تکمیل کننده پدافند عامل است و تمام ظرفیت های موجود در شهرها و روستاها و همچنین فضا و امکاناتی که می تواند جلوی حمله و آسیب دشمن را بگیرد و آن را متوقف کند، شامل می شود.

دکتر ایرانی عنوان کرد : پدافند غیر عامل را بسیاری از کشورها به منظور حفظ امنیت در دستور کار قرار می دهند .

وی افزود : جدی گرفتن پدافند غیر عامل بسیار مهم تر است و به رخ کشیدن امکانات و نیروهای نظامی آخرین تدبیر ماست و در هر حوزه ای که ما موفق عمل کنیم عقب نشینی دشمن را شاهد خواهیم بود.

وی اظهار داشت : سرمایه گذاری خارجی، رونق اقتصادی و نوسازی کارخانه ها و استفاده از علم و فن آوری در کشور در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم نتایج خوبی را بدست آوریم.

وی با بیان این که امروز با پدافند غیر عامل به تورم زیر هشت درصد رسیده ایم خاطر نشان کرد : رسیدن به موفقیت و درجات عالی از همدلی، انسجام و تدبیر و هماهنگی مردم و دولت است.

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان پدافند غیر عامل کشور نیز در این مراسم به آشنایی به مفاهیم و ساختار غیر عامل در کشور پرداخت و گفت : همه زیر ساخت های حساس و حیاتی کشور در پدافند غیر عامل مد نظر قرار می گیرد .

دکتر «کریمی نیا» افزود : پدافند غیر عامل باعث افزایش تاب آوری و پایداری ملی می شود و تمام توجه این پدافند به سرمایه های اصلی کشور متمرکز شده است.

منبع:behdasht.gov.ir

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *