bاولین کنگره بین المللی اندومتریوز آبان ماه در تهران برگزار می شود · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
اولین کنگره بین المللی اندومتریوز آبان ماه در تهران برگزار می شود

اولین کنگره بین المللی اندومتریوز آبان ماه در تهران برگزار می شودپژوهشگاه ابن سینا، سومین کنگره ملی و اولین کنگره بین المللی اندومتریوز و جراحی های کم تهاجمی زنان را با همکاری مرکز CEMIG انگلستان از چهارم الی ششم آبان ماه سال در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی – تالار ابوریحان برگزار می کند.

اندومتریوز یکی از شایعترین و پرهزینه ترین بیماری های زنان درسنین باروری است که قریب به ۱۷۶ میلیون زن را در جهان مبتلا و بار مالی حدود ۱۱۰ میلیارد دلار در سال را به جوامع تحمیل کرده است.

اندومتریوز با ایجاد درد و نازایی می تواند زندگی زنان را در سنین باروری دچار اختلال کند که تخمین زده می شود حدود سه میلیون زن ایرانی مبتلا به اندومتریوز باشند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پژوهشگاه ابن سینا، بررسی آسیب شناسی و علت شناسی اندومتریوز از دیدگاه بیولوژی، ایمونولوژی، ژنتیک، توکسیکولوژی، بیماری های عفونی و انکولوژی، بررسی روش های تشخیص اندومتریوز، نقش عوامل محیطی در اندومتریوز و سبک زندگی در بیماران مبتلا به اندومتریوز از جمله اهداف برگزاری این کنگره است.

بررسی میزان موفقیت تکنیک های کمک باروری در درمان بیماران نابارور مبتلا به اندومتریوز، درمان های طبی و جراحی در اندومتریوز و همچنین نقش لاپاروسکوپی در درمان ناباروری و کنترل درد در مبتلایان به اندومتریوز از دیگر اهداف برگزای این رویداد علمی است.

تشخیص و طبقه بندی اندومتریوز و درمان پزشکی آن، اندومتریوز و نقش جراحی کم تهاجمی، ضرورت جراحی های کم تهاجمی و آموزش و راه اندازی آن، اندومتریوز و ناباروری، درمان های جراحی در اندومتریوز، هیسترکتومی و میومکتومی از جمله محورهای این کنگره است.

نقش جراحی های کم تهاجمی در اورولوژی و انکولوژی زنان ، پرستاری در جراحی های کم تهاجمی، نقش ماما در تشخیص و ارجاع بیماران مبتلا به اندومتریوز، بیماری زایی، عوامل محیطی، روش های غیر تهاجمی تشخیص اندومتریوز و غربالگری آن، نقش ژنتیک، اپی ژنتیک و جنبه های وراثتی در اندومتریوز و کیفیت زندگی از دیگر محورهای سومین کنگره ملی و اولین کنگره بین المللی اندومتریوز و جراحی های کم تهاجمی زنان است.

پانل جراحی های کم تهاجمی و اندومتریوز، آموزش و ساماندهی این کنگره، در خصوص چرایی و چگونگی ساماندهی مراکز اندومتریوز و آموزش مقدماتی و پیشرفته درمورد اپیدمیولوژی اندومتریوز و لزوم اطلاع رسانی و آگاهی زنان می باشد که در این زمینه ، بحث و تبادل نظر صورت خواهد گرفت.

این پانل با حضور اساتیدی برجسته از ایران و انگلستان برگزار می شود که از جمله اساتید حاضر از انگلستان، دکتر آدام مورس (ساوت همپتون، انگلستان)، دکتر کیت لادن (وینچستر، انگلستان)، دکتر ناتالیا پرایس (آکسفورد، انگلستان) و از ایران دکتر ملک منصور اقصی و دکتر ابوالفضل مهدی¬زاده می باشند.

از جمله کارگاه های آموزشی این کنگره می توان به کارگاه های تخصصی در زمینه لاپاروسکوپی پایه و سوچورینگ در لاپاروسکوپی، کارگاه آموزشی پرستاری و تکنسین های اتاق عمل و چندین کارگاه دیگر اشاره کرد.

از کلیۀ علاقمندان به شرکت در این کنگره دعوت به عمل می آید جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۴۰۴۱۴۴-۰۲۱، داخلی ۳۵۶ و ۳۵۷ تماس حاصل نموده و یا به تارگاه اینترنتی endometriosis.ari.ir مراجعه کنند.

منبع: irna.ir

Save

Save

Save

Save

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *