bکاشت ناخن باعث بیماری ویروسی و عفونی می‎شود! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
کاشت ناخن باعث بیماری ویروسی و عفونی می‎شود!

کاشت ناخن دارای عوارض بسیار زیادی است که زردی ناخن، کدری، تخریب قسمتی از ناخن، تخریب ۱۰۰ درصدی ناخن و کاهش رشد ناخن جزو آن است. متخصصان پوست و مو می‎گویند کاشت ناخن منجر به تجمع انواع آلودگی‌ها در زیر ناخن شده و احتمال ابتلا به بیماری‌های ویروسی و عفونی را افزایش می‌دهد.

کاشت ناخن باعث بیماری ویروسی و عفونی می‎شود!

عمل کاشت ناخن غیر علمی است و عوارض شدید و جبران‌ ناپذیری برای افراد به همراه دارد. کاشت ناخن تنها توسط متخصص جراح پلاستیک و برای کسانی‌ که به صورت مادرزادی ناخن ندارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. طی عمل کاشت بیشترین آلودگی‌ها در زیر ناخن‌ها جمع شده و منجر به ابتلا به انواع بیماری‌های عفونی و ویروسی می‌شود. ناخن زیرین فرد توسط موادی خاص تخریب می‌شود و ناخنی که از جنس پلی‌استر و ترکیبات پلاستیکی است به وسیله چسب بر روی آن قرار می‌گیرد. از آنجا که ناخن‌های کاشته شده دارای ترکیبات پلاستیکی است، بنابراین به صورت ۱۰۰ درصدی منجر به تخریب ناخن‌های سالم فرد می‌شود.

وارد شدن فشار، ضربه یا آسیب مداوم روی قسمت‌های طبیعی ناخن باعث می شود قسمت سازنده آن تحت تاثیر قرار بگیرد، در نتیجه ناخن ها به طورت غیر طبیعی موج دار و خط خطی دربیایند. علاوه بر این  چسبی که برای کاشت ناخن نیز استفاده می شود نیز ابتلای احتمال ناخن را به حساسیت و اگزما زیاد می کند و این اگزما تا مدت ها بعد حتی زمانی که ناخن بر داشته شود ادامه می یابد. اگر اصراری برای استفاده از ناخن‌های مصنوعی وجود دارد، این ناخن‌ها باید هر ۳ ماه یک بار برداشته شوند تا اجازه داده شود ناخن‌های طبیعی استراحت کنند. بعضی ها روش کاشت ناخن را تنها درمان شکنندگی و تقویت ناخن ها می دانند اما کاشت ناخن باعث آسیب به ناخن ها می شود. تغذیه‌ و رژیم‌ غذایی‌ صحیح‌ در رشد و سلامت‌ ناخن‌ها نقش‌ مهمی‌ دارد. غذاهای‌ حاوی‌ آهن، کلسیم، ویتامین‌B و پتاسیم‌ برای‌ ناخن‌ها مفیدند. اگر می‌ خواهید ناخن‌هایی‌ سالم‌ و محکم‌ داشته‌ باشید ماست، تخم ‌مرغ، سویا، کلم، زردآلو و ماهی‌ بخورید. ماهی‌ها غنی‌ از اسیدهای‌ چرب‌ هستند که‌ ناخن‌ها را تقویت‌ می‌ کنند.

منبع: yjc.ir و salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

نکاتی که در مورد مانیکور باید بدانید!

نکاتی که درباره آرایش دائمی باید بدانید

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *