چرا باید در دوران بارداری شکلات بخورید؟

اطلاعات پزشکی به دست آمده از یک مطالعه جدید نشان می‌دهد خوردن روزانه ۳۰ گرم شکلات در دوران بارداری باعث رشد بهتر جنین می‎شود. نتایج این مطالعه در کنفرانس بارداری که در سال ۲۰۱۶ در آتلانتای آمریکا برگزار شد، ارائه شده است. 

مصرف شکلات در دوران بارداری

شکلات حاوی فلانوئید است که باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‎های قلبی عروقی و کاهش کلسترول خون می‎شود. باید توجه داشت هر چه شکلات تلخ‌تر باشد فلانوئید بیشتری دارد. مطالعات قبلی ثابت کرده بود که مصرف مقدار متعادل از شکلات در دوران بارداری می‌تواند خطر ابتلا به پری اکلامپسیا یا پره اکلامپسی (preeclampsia) را کاهش دهد. در این بیماری به علت فشار خون بالای مادر خون کافی به جنین نمی‎رسد. در این مطالعه ۱۲۹ زن که در هفته ۱۱ تا ۱۴ حاملگی بودند شرکت داشتند. به تعدادی از این افراد به صورت تصادفی برای مدت ۱۲ هفته روزانه ۳۰ گرم شکلات داده شد. البته به گروهی از این افراد شکلات با فلانوئید کم و به گروهی دیگر شکلات با فلانوئید زیاد داده شد. بعد از این ۱۲ هفته این افراد مورد آزمایشات مختلف قرار گرفتند و بررسی‌ها روی آنها تا هنگام زایمان هم ادامه یافت.

نتایج بررسی‌ها نشان داد مصرف شکلات در هر دو گروه منجر به افزایش رشد جنین و بهبود وضعیت رگ‎های خونی رحم می‎شود، در نتیجه خون رسانی به جنین بهتر انجام می‎شود و تفاوتی بین مصرف فلانوئید کم یا زیاد مشاهده نشد. در نتیجه محققان حدس می‎زنند اثرات مثبت شکلات بر روی رشد جنین و جلوگیری از بیماری پره اکلامپسی فقط به خاطر وجود فلانوئید در شکلات نیست و این ماده غذایی حاوی ترکیبات دیگری است که برای زنان باردار مفید است. اما برای اطلاعات بیشتر باید تحقیقات کامل‌تری صورت بگیرد. 

منبع: www.medicalnewstoday.com

مطالب مرتبط: 

مصرف کافئین در دوران بارداری ممنوع نیست!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *