bنکاتی که در مورد مانیکور باید بدانید! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
نکاتی که در مورد مانیکور باید بدانید!

با مانیکور گوشت‌های اضافه دور ناخن به طور کامل گرفته شده، شیارها و زردی‌های صدف ناخن توسط سوهان از بین می روند و توسط مواد مخصوص و پولیش براق می گردند. مانیکو‌ر به زبان ساده همان نظافت است، اما متخصصان پوست و مو توصیه می‎کنند برای انجام این کار باید نکات بهداشتی خاصی را رعایت کنید. 

مانیکور

۱- هنگام مانیکو‌ر باید دقت کرد کوتیکول ناخن بیش از حد  برداشته نشود  که باعث آسیب  رسیدن به ناخن ها می ‌شود و این امر می ‌تواند به عفونت‌ های میکروبی و قارچی ناخن منجر شود.

۲- اگر روی دستتان زخم بازی وجود دارد، منتظر بمانید تا جراحت بهبود یابد. بعد برای مانیکو‌ر اقدام کنید.

۳- افرادی که به دیابت مبتلا هستند، قبل از انجام مانیکو‌ر باید با پزشک خود مشورت کنند.

۴- بهترین موقع برای مانیکو‌ر کردن بعد از دوش گرفتن یا ظرف شستن می باشد. چون این فعالیت ها کثیفی را از زیر ناخن پاک کرده و پوست اطراف ناخن ها را نرم می نماید.

۵- سعی کنید ناخن ها را چرب و مرطوب نگه دارید. می توانید برای این کار از مرطوب کننده ها و نرم کننده هایی مانند وازلین و غیره استفاده نمایید. هر شب قبل از خواب نیز حتما این کار را انجام دهید.

۶- پس از شستن دست ها از کرم و لوسیون استفاده کرده و روی ناخن ها را نیز بزنید. دست ها و ناخن ها پس از شستشو با صابون و پاک کننده های قوی تر زود خشک می شوند.

۷- از استون ها استفاده نکنید برای ناخن ها مضر هستند و یک لایه از روی ناخن را هم می برد. استون برای برداشتن ناخن مصنوعی بکار می‌رود. برای پاک کردن لاک از ناخن از لاک برها استفاده کنید.

۸- ناخن ها را با سوهان ناخن به شکل مورد دلخواه سوهان زده و روی گوشتهای اضافه دور ناخن را مواد از بین برنده کوتیکل بزنید. دست ها را داخل آب ولرم بگزارید تا خیس بخورند. اگر مواد شوینده و نرم کننده دست دارید کمی داخل آب بریزید. این کمک می‌کند تا دست نرم شده و راحت تر بتوان با آنها کار کرد.

منبع: beytoote.com

مطالب مرتبط: 

۵ ماده سمی موجود در لاک

 

 

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *