bعلل عفونت قارچی زنان چیست؟ · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
علل عفونت قارچی زنان چیست؟
 عفونت قارچی واژن و یا همان عفونت قارچی زنان مشکلی متاسفانه رایج و بسیار جدی در میان خانم ها است که عواقب ناخوشایندی را به همراه دارد که همه چیز در مورد این مشکل را در این بخش خواهید خواند.

عفونت قارچی زنان

دلیل ابتلا به عفونت قارچی زنان :
باکتری ها و رعایت نکردن بهداشت اولین عاملان ابتلا قرار دارند. باکتری به نام باکتری لاکتوباسیلوس با نوعی قارچ در واژن باعث رشد قارچ ها و منجربه ابتلا به این بیماری می شوند . انواع دیگری از باکتری ها و قارچ ها از دلایل ابتلا به این مشکل هستند که با آزمایش نوع آنها مشخص می شود.
۱ . آنتی بیوتیک 
استفاده زیاد و طولانی مدت از آنتی بیوتیک هاست.آنتی بیوتیکها باکتری های محافظتی دستگاه تناسلی را از بین می برند. 
۲ . چاقی
یکی از دلایل دیگر ابتلا به عفونت قارچی زنان مشکل چاقی است.
۳ . استرس
دلیل بسیاری از بیماری هاست که در مورد عفونت قارچی زنان با افزایش سطح آدرنالین که می تواند روی هورمون های جنسی اثر بگذارد و منجر به تغییرات دوره قاعدگی خطر ابتلا به عفونت های قارچی را افزایش می دهد. به علت افزایش ترشح کورتیزول در مواجهه با استرس ها و کاهش مقاومت سیستم دفاعی بدن این خطر زیاد میشود.
 ۴ . دیابت و ضعف سیستم دفاعی بدن
ابتلا به هر گونه بیماری که باعث ضعف سیستم ایمنی شود استعداد شما را به ابتلا به عفونتهای قارچی واژن زیاد می کند
 ۵ . مصرف قرص های بارداری
این قرص باعث به وجود آمدن تغییراتی در محیط دستگاه تناسلی زنان می شوند؛ به طوری که سطح هورمون های استروژن افزایش می یابد و این تغییرات شرایط را برای رشد قارچ ها به وجود می آورد.
 ۶ . لباس زیر نامناسب
استفاده از لباس های زیر بسیار تنگ از جنس پلاستیک و غیرپنبه  به دلیل افزایش دما، رطوبت و حساسیت محیط می شود و محیط مناسبی برای رشد قارچ فراهم می کند
لباس های نایلونی، شلوارهای تنگ جین، مایو و جوراب شلواری نیز این احتمالات را افزایش می دهد.  حداقل روزی یکبار، لباس زیر خود را عوض کنید.
منبع : namnak.com
مطالب مرتبط :
نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *