bدرمان گیاهی برای کم شدن خون قاعدگی · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
درمان گیاهی برای کم شدن خون قاعدگی

اگر که خونریزی شدید بیشتر از ۱۰ روز طول بکشد یا  قاعدگی شما حاوی لخته های بزرگ خونی باشد، پریود (عادت ماهانه) های شدید بر زندگی شما تأثیر بگذارد، درد دائمی در زیر شکم خود احساس کنید و احساس خستگی غیرعادی یا تنگی نفس کنید.در این صورت دچار خونریزی شدید یا عادت ماهیانه نامنظم هستید. برنامه ی غذایی متعادل، فعالیت بدنی روزانه و درمان های گیاهی می توانند به رفع خونریزی های شدید و درمان درد در این دوران کمک بسرایی بکند.

قاعدگی

درمان گیاهی درد قاعد گی :

• برگ تمشک

برگ تمشک گیاهی دارویی است که برای کاهش ناراحتی های چرخه ی عادت ماهیانه و میزان خون دوران پریودی کاربرد دارد. دمنوش برگ تمشک رحم و عضلات لگن را تقویت می کند.

• درمان درد دوران قاعد گی با پای شیر

از پای شیر برای درمان قاعد گی (پریود) های نامنظم و ناراحتی های دوران پریود استفاده می گردد . این گیاه حاوی میزان بالایی تانین است که تأثیر خوبی در توقف خونریزی شدید قاعد گی دارد.

• کیسه کشیش

گیاه دارویی کیسه کشیش برای توقف خون شدید و تنظیم چرخه ی قاعد گی استفاده کرد. این گیاه که  خاصیت قابضی دارد و محرک رحم است، به عملکرد متعادل هورمونی و کاهش خونریزی قاعد گی کمک می کند.

• کم شدن خون قاعد گی بومادران

مصرف بومادران در دوران عادت ماهیانه ، باعث کاهش خونریزی شدید پریود می شود. بومادران حاوی ترکیباتی به نام تانین است که رگ های خونی را منقبض می کنند.

• درمان با  مریم گلی

مریم گلی گلخانه ای حاوی روغن های ضد تشنج و تانین هاست که از تعریق جلوگیری می کنند و درد و خونریزی شدید را کاهش می دهند. مریم گلی ترشح استروژن را بالا می برد و می تواند تغییرات شدید و غیرعادی هورمونی در دوران قاعد گی را کاهش دهد.

• چوب دارچین

چوب دارچین موجب کم شدن خون عادت ماهیانه و دردهای رحمی را تسکین می دهد. چوب دارچین ماده ای ضدباکتری و ضدقارچی قوی و محرک رحم است که به کاهش درد و خونریزی قاعد گی کمک می کند.

منبع : asanteb.com

مطالب مرتبط :

علت اختلالات قاعد گی

مسکن طبیعی دردهای قاعد گی

اطلاعات پزشکی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *