bتقویت ناخن‌های شکننده با گیاه دم اسب · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
تقویت ناخن‌های شکننده با گیاه دم اسب

خانم‌هایی که همواره در آرزوی داشتن ناخن هایی بلند و زیبا و محکم هستند می‎توانند از گیاه دم اسب برای تقویت ناخن استفاده کنند. به جای کاشت ناخن یا استفاده از مواد شمیایی و مضر با استفاده از روغن این گیاه می‎توانید ناخن‌های شکننده را تقویت کنید. 

تقویت ناخن‌های شکننده با گیاه دم اسب

استفاده از گیاه دم اسبی باعث تقویت ناخن ها می شود زیرا این گیاه سرشار از سیلیس است که برای ناخن ها بسیار مفید است این ماده معدنی که در ساخت ناخن ها نقش دارد در نگهداری و مراقبت از ناخن ها نیز شهرت زیادی دارد. ۱۵ گرم ساقه خشک این گیاه را در یک لیتر آب به مدت ۳۰ دقیقه بجوشانید محلول را از صافی رد کنید و روزانه بعد از غذا ۳ فنجان از این جوشانده را میل کنید اگر نیاز باشد مصرف جوشانده را تا سه ماه دیگر به مدت ۲۰ روز در ماه تمدید کنید توجه داشته باشید گیاه دم اسبی برای زنان باردار و شیر ده توصیه نمی شودو برای افرادی که دچار مشکلات قلبی و کلیوی هستند یا ناراحتی کبدی دارند مورد منع مصرف دارد. زنان باردار و شیرده هم مجاز به استفاده از این گیاه نیستند. برای تقویت ناخن از روغن این گیاه هم به صورت موضعی می‎توانید استفاده کنید. 

مصرف روزانه ۲ استکان دمنوش دم اسبی به افراد دارای سوء هاضمه توصیه می شود. علاوه بر آن نوشیدن هر ۱۲ ساعت ۱ لیوان دمنوش مخلوط دم اسبی همراه با پنیرک تاثیر بسزایی در درمان کیست‌های تخمدان و سینه دارد. استفاده موضعی از مخلوط پودر شده گیاه دم اسبی همراه با زردچوبه، خرما و دنبه نیز سبب کاهش التهابات مفصلی در مبتلایان به روماتیسم و آرتروز می شود. گیاه دم اسبی تاثیر چشمگیری در تسکین سرفه های برونشیتی دارد، بخور دم اسب در بهبود بیماری های تنفسی مانند آسم نیز مفید است. افراد می توانند برای کاهش خونریزی های رحم و روده ۲ قاشق غذاخوری از گیاه دم اسبی را به مدت ۳۰ دقیقه دم کنند سپس محلول صاف شده آن را مورد استفاده قرار دهند.

منبع: yjc.ir

مطالب مرتبط: 

روشهای جلوگیری از شکستن ناخن‌ها

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *