bتعیین جنسیت فرزند با تغذیه! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
تعیین جنسیت فرزند با تغذیه!

جنسیت فرزند یکی از مسائلی است که شاید برای اکثر خانواده ها مهم باشد، امروزه با استفاده از دانش پزشکی، زیست شناسی (بیولوژی) و علم تغذیه، شما می‌توانید جنسیت فرزندتان را خودتان انتخاب کنید. البته باید توجه داشت که هیچ روش قطعی برای انتخاب جنسیت جنین وجود ندارد و حتی با استفاده از پیشرفته ترین روش ها، امکان تعین جنسیت به ۱۰۰ درصد نمی رسد.

تعیین جنسیت فرزند با تغذیه!

پیروی از رژیم غذایی مخصوص برای به دست آوردن فرزند پسر یا دختر از زمان های قدیم معمول بود، ولی از آنجا که مکانیسم و نحوه اثر این روش ناشناخته بود، رژیم های غذایی، متفاوت و گاه متناقض به کار گرفته می شد. اینکه چه زمانی باید رژیم غذایی برای پسردار شدن یا دختر دار شدن را شروع کنیم بسیار مهم است. برای تعیین جنسیت جنین حداقل باید دو دوره قاعدگی قبل از تاریخ پیش‌بینی شده برای بارداری، رژیم غذایی تنظیم شده توسط متخصص تغذیه به طور جدی و دقیق رعایت شود. هرگونه انحراف از رژیم توصیه شده، شانس موفقیت را کم می‌کند. البته فراموش نکنید در استفاده از چنین رژیم‌هایی ضمن مشاوره با متخصص تغذیه، خطرات مربوطه را مدنظر قرار دهید. زیرا این رژیم‎ها ممکن است سلامت مادر و کودک را به خطر اندازد یا از رسیدن مواد غذایی لازم به جنین جلوگیری کند. 

رژیم غذایی برای دختردار شدن

اگر می‎خواهید کودکتان دختر باشد پتاسیم مصرف نکنید. میوه‌های خشک، حبوبات و موز مصرف نشوند. نمک رژیمی که غنی از پتاسیم است، نباید به جای نمک معمولی مصرف شود. منابع کلسیم همانند شیر و پنیر تازه بدون نمک (تمام پنیرهای تخمیر شده غنی از سدیم است) به مقدار زیاد مصرف شود. برای دختردار شدن می‌توان کلسیم تجویز نمود. ترکیب یونی داروهایی که زن در طول مدت اجرای رژیم غذایی دریافت می‌کند نیز بسیار مهم است. افراد مبتلا به اختلالات عصبی، بالا بودن کلسیم خون و نارسایی‌های کلیوی نباید این رژیم غذایی دختردار شدن را رعایت کنند.

رژیم غذایی برای پسردار شدن

اگر می‎خواهید کودکتان پسر باشد، سدیم و پتاسیم زیاد مصرف کنید. هنگام تهیه غذا، به مقدار زیاد نمک اضافه کنید. مواد غذایی مصرف نمایید که طبیعتا نمک زیادی دارند مانند سوپ‌های آماده، بیسکویت‌های شور، زیتون شور و غیره. میوه‌های خشک (برگه زردآلو، آلوی خشک، انجیر، خرما و کشمش) و حبوبات (عدس، لوبیا، نخود و غیره) غنی از پتاسیم هستند. متخصصان تغذیه و پزشکانی که در این زمینه فعالیت دارند متقاعد شده اند که برای پسردار شدن می‌توانند توصیه به مصرف پتاسیم نمایند و اینکه کلسیم به کمترین مقدار ممکن مصرف شود. بنابراین در طول دوران اجرای رژیم، مصرف هر نوع فرآورده لبنی ممنوع است. افراد مبتلا به بیماری‌های فشار خون بالا، ناراحتی‌های قلبی و عروقی و نارسایی‌های کلیوی نباید این رژیم غذایی را رعایت کنند.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

اگر تصمیم به بارداری گرفتید، بخوانید!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *