bافراد نا بارور این غذاها را بخورند · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
افراد نا بارور این غذاها را بخورند

افراد نا بارور : یکسری غذاها به باروری کمک زیادی می‌کنند مثلا مصرف غذای «نخودآب» هفته‌ای یکبار بسیار مفید است. این غذا مخلوطی از گوشت گردن گوسفند به همراه نخود،‌ پیاز،‌ دارچین و زعفران است.

افراد نا بارور

علت افراد نا بارور به دلیل سوء مزاج رحم، انسداد لوله‌های رحم یا تخمک‌گذاری است. معمولا اگر بیماری دچار انسداد لوله رحمی باشد طب سنتی نمی‌تواند زیاد او را کمک کند و باید از روش‌های کمکی استفاده کرد.

اگر مشکل رحمی یا تخمدانی باشد طب سنتی اقدام به درمان می‌کند. ما در طب‌های کل‌نگر فقط یک عضو را نگاه نمی‌کنیم بلکه تمامی اعضا همچون کبد، معده و مغز را بررسی می‌کنیم.

اگر یک فرد نا بارور گوارش خوبی نداشته باشد ابتدا باید مشکل گوارشی و سوء مزاج او را برطرف کرد یعنی با یک چکاب کلی مشکل اعضای دیگر بدن بررسی می‌شود.بستگی به نوع درگیری و بیماری فرد دارد اما در بسیاری از موارد همزمان از داروهای مختلف استفاده می‌شود مثلا همزمان با داروی تقویت تخمدان، مشکلات هضم را هم برطرف می‌کنیم.

تغذیه بحث بسیار وسیعی دارد، بسته به مزاج، فصل و سن افراد تغذیه متفاوت است مثلا باید گفت تغذیه فصل بهار با تغذیه زمستان تفاوت دارد.

به صورت کلی به فردی که برای بارداری اقدام می‌کند توصیه می‌کنیم که خوراکی‌هایی که طبیعت گرم و تری دارند همچون مغز بادام، مویز، شیره انگور، گوشت گوسفند،‌ تخم‌مرغ، شیر و شیره انگور در رژیم غذایی خود استفاده کنند.

همچنین افرادی که قصد بارداری دارند باید غذاهای فست‌فودی و غذاهایی که ماده نگه‌دارنده دارند را حذف کرده و از غذاهای تازه استفاده کنند.

مصرف خوراکی‌هایی با طبع بسیار سرد نیز باید متوقف شوند. مثلا کسانی که قصد بارداری دارند باید از خوردن آب یخ،‌خوردن بستنی زیاد خودداری کنند.

یکسری غذاها به باروری کمک زیادی می‌کنند مثلا مصرف غذای «نخودآب» هفته‌ای یکبار بسیار مفید است. این غذا به این صورت است که گوشت گردن گوسفند به همراه نخود،‌ پیاز،‌ دارچین و زعفران را مصرف کرد.

منبع : سلامت نیوز

مطالب مرتبط :

هفته شانزدهم بارداری

اطلاعات پزشکی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *