وضعیت سوختگی در ایران بدتر از هندوستان و پاکستان/ ۸ برابر متوسط جهانی

رئیس مرکز تحقیقات سوختگی ایران گفت: سوختگی در ایران هشت برابر متوسط جهانی اتفاق می افتد و ما جزو کشورهایی هستیم که در زمینه درمان سوختگی شرایط مناسبی نداریم.

به گزارش گروه علمی ایرنا از انجمن حمایت از بیماران سوخته، دکتر محمدجواد فاطمی در برنامه دورهمی هنرمندان انجمن حمایت از بیماران سوخته در بیمارستان فاطمه زهرا(س)افزود: همه انسان ها حق زندگی دارند و افرادی نیز که به دلایلی دچار سوختگی شده اند، حق زندگی دارند و این وظیفه همه است که این افراد را مورد حمایت روحی و اقتصادی قرار داده و مسئولیت اجتماعی خود را به نحو احسن انجام دهیم.

وضعیت سوختگی در ایران بدتر از هندوستان و پاکستان/ 8 برابر متوسط جهانی

وی در خصوص وضعیت کشور به لحاظ درمان سوختگی اظهار کرد: ما جزو کشورهای هستیم که در زمینه سوختگی شرایط مناسبی نداریم و از هند و پاکستان و همچنین از کشورهایی که از لحاظ اقتصادی ضعیف تر هستند، وضعیت نامناسب تری داریم.

رئیس انجمن حمایت از بیماران سوخته عنوان کرد: تقریبا هیچ یک از تخت های سوختگی در کشور استاندارد نیست و سالانه ۳۰ تا ۴۰ نفر در کشور بر اثر سوختگی جان خود را از دست می دهند.

به گفته فاطمی، در سال یک هزار و ۳۵۰ نفر بر اثر سوختگی ناشی از برق گرفتگی، دست و پایشان قطع می شود.

وی ادامه داد: بیمار سوخته که از بیمارستان ترخیص می شود، به دلیل محرومیت از حمایت های اجتماعی، روانی و اقتصادی، به عنوان یک معلول به حساب می آید؛ وضعیت هیچ بیماری به وخیمی بیماران سوختگی نیست و در واقع سوختگی با فقر همراه بوده و بیشتر در خانواده هایی که سطح درآمد خوبی ندارند اتفاق می افتد.

دکتر فاطمی همچنین از هنرمندان و بازیگران و حامیان بیماران سوخته خواست تا با مطالبه اجتماعی و شفاف سازی، مشکلات بیماران سوخته را بیان کرده و با فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری از سوختگی یاری رسانی کنند.

منبع: irna.ir

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *