واردات محصولات تراریخته بازی با جان مردم است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: در شرایط کنونی دستگاه های اجرایی درباره مفید یا مضر بودن محصولات تراریخته در یک بلاتکلیفی قرار دارند.
علی ابراهیمی در گفت وگو با خانه ملت، درباره واردات ۲.۳میلیون تن محصول تراریخته به کشور، افزود: رقم ۲ میلیون تن واردات محصو لات تراریخته بسیار زیاد است و نمی توان به سادگی به چنین آمارهایی اکتفا کرد.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که هنوز نسبت به اینکه آیا به واقع محصولات تراریخته مضر است یا خیر اظهارنظر دقیقی صورت نگرفته است و شبهات زیادی در این زمینه وجود دارد.

محصولات تراریخته

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: عده ای بر این باور هستند که محصولات تراریخته یافته جدید علمی است اما عده ای نیز معتقدند به دلیل دستکاری های ژنتیکی ممکن است مشکلاتی را برای مصرف کننده پدید آورد.
وی با انتقاد از اینکه مرجع علمی معتبری تاکنون نسبت به مصرف یا عدم مصرف محصو لات تراریخته اظهارنظر نکرده است، یادآور شد: کشور در حوزه محصولات کشاورزی به جز چند مورد اقلام پروتئینی خودکفا است و نیازی به واردات نیست لذا نباید با واردات محصو لات تراریخته که هنوز تعیین تکلیف نشده است با سلامت مردم بازی کرد.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درمورد اعتراض سازمان محیط زیست نسبت به واردات تجهیزات محصولات تراریخته به کشور، گفت: ابتدا باید به طور دقیق ترسیمی از مصرف یا عدم مصرف محصو لات تراریخته صورت گیرد و سپس با واردات تجهیزات محصولات تراریخته مخالفت شود حال امید است هرچه سریعتر مرجع علمی نظر کارشناسی خود را اعلام کند.

منبع : salamatnews.com

مطالب مرتبط :

بیماری زا بودن محصولات تراریخته

اطلاعات پزشکی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *