b6 هزار پیوند مغز استخوان توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
۶ هزار پیوند مغز استخوان توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد: بیش از ۶ هزار پیوند مغز استخوان از سوی این دانشگاه انجام شد.

دکتر جعفریان افزود: این دانشگاه تاکنون بیش از ۴ هزار پیوند کلیه انجام داده است در حالیکه پیوند بیش از ۵۲۰ کبد در کارنامه خود دارد.

پیوند مغز استخوان

وی با اشاره به مطالعات انجام شده در زمینه پیوند قلب و ریه بیان کرد: پیوند این دو عضو در دنیا نیز کم و محدود است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، همچنین به فعالیت‌های این دانشگاه در حوزه سلول‌های بنیادی اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۶ هزار پیوند مغز  استخوان انجام شده است.

به گفته وی، پیوند مغز استخوان برای بیماران مبتلا به برخی از سرطان‌ها، بیماری‌های مادرزادی مانند تالاسمی و همچنین درمان عوارض برخی از بیماری‌ها بوده است.

جعفریان با اشاره به برگزاری کنگره بین‌المللی “یوسرن” یادآور شد: این شبکه که از ۱۰ ماه قبل فعالیت خود را آغاز کرده زمینه‌ای را فراهم کرده که ارتباط نزدیکی میان محققان حوزه‌های مختلف علمی ایجاد کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه این اقدامات در تقویت دیپلماسی علمی نقش موثری دارد، گفت: در حال حاضر بیش از ۶۵۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه حضور دارند و این نشان می‌دهد که این دانشگاه توانسته است تا به استانداردهای جهانی آموزشی نزدیک شوند تا تقاضاهایی از خارج به این دانشگاه ارسال شود.

وی با بیان اینکه شبکه “یوسرن” در حال تکمیل شدن است، تاکید کرد: این کنگره که از امروز آغاز و تا ۲۰ آبان‌ ماه ادامه دارد در صورت قرار گرفتن در جایگاه واقعی خود می‌تواند موجب ارتقاء فعالیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه شود.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط:

تولید استخوان زنده در آزمایشگاه

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *