سکته مغزی حاد با زالو درمان نمی شود/هشدار انجمن سکته مغزی ایران

هشدار انجمن سکته مغزی ایران در مورد درمان سکته مغزی حاد با زالو

رئیس انجمن سکته مغزی ایران به دنبال اخبار منتشر شده در فضای مجازی در مورد استفاده از زالو در درمان سکته مغزی، انجمن سکته مغزی ایران بیانه‌ای صادر کرد.

سکته مغزی

براساس پژوهش‌های مرکز مبارزه و کنترل بیماری آمریکا (CDC)، ۱۶ میلیون نفر در آمریکا با بیماری‌های ناشی از مصرف سیگار دست به گریبان هستند و در این بین سرطان و سکته‌های قلبی و مغزی بیشترین میزان مرگ‌ومیر را به خود اختصاص داده‌اند و در رده‌های بعدی، دیابت، انسداد عروق و تنگی نفس بیشترین آمار را در بین بیماران سیگاری داشته‌اند.

در مطالعات انجام شده توسط مرکز “CDC” مشخص شده که بیشترین میزان خطر بروز سکته‌ قلبی برای اشخاصی است که در جوانی سیگار کشیدن را آغاز کرده‌اند و این خطر بیش از هشت برابر افراد غیرسیگاری است.

نکته جالب توجه اینجاست که با افزایش سن، این خطر کاهش پیدا می‌کند. برای مثال این خطر در بین افراد ۵۰ تا ۶۵ سال تقریبا پنج برابر و در افراد بالای ۶۵ سال در حدود سه برابر افراد غیرسیگاری است.

نتایج این پژوهش از آنجا قابل تامل است که افراد جوانتر فاکتورهای کمتری نسبت به سالمندان برای بروز سکته دارند و برای مثال میزان کلسترول و فشار خون آنها پایین‌تر از افراد مسن‌تر است، اما آمار سکته قلبی در بین مصرف کنندگان سیگار در این سن بالاتر بوده است.

منبع : khabaronline

مطالب مرتبط :

احتمال سکته قلبی در این ساعات بیشتر است 

افزایش سکته قلبی در جوانان

با این روش طبیعی از سکته قلبی و مغزی جلوگیری کنید

پیشگیری از سکته قلبی

اطلاعات پزشکی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *