bزایمان القایی با اوتیسم ارتباطی ندارد · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
زایمان القایی با اوتیسم ارتباطی ندارد

محققان بیمارستان ماساچوست و بیمارستان زنان بیریگهام دریافتند که القای درد زایمان خطر تولد کودک اوتیسمی را افزایش نمی‌دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری دانشکده سلامت عمومی هاروارد، القای زایمان روشی است که در آن انقباض رحمی که به‌خودی‌خود انجام نمی‌شود، تحریک می‌شود.

القای زایمان با توجه به شرایط و وضعیت زن باردار انجام می‌شود که از جمله شرایط می‌توان به دیابت بارداری- خونریزی – پری اکلامپسی و انواع عوارض قلبی اشاره کرد.

زایمان القایی با اوتیسم ارتباطی ندارد

هنگامی‌که کیسه آب پاره نشود و زایمان به طور طبیعی صورت نگیرد، القای زایمان انجام می‌شود. همچنین اگر پزشک تشخیص دهد که جفت از کار افتاده است، از این روش برای زایمان استفاده می‌شود.

به منظور انجام این پژوهش اطلاعات تمام تولدها از سال ۱۹۹۲ تا  ۲۰۰۵ در سوئد مورد بررسی قرار گرفت. سپس در سال ۲۰۱۳ نیز بر بیش از یک میلیون تولد مطالعه به عمل آمد تا هر کودکی را که دچار شرایط عصبی است، شناسایی کنند.

در تمامی این زایمان‌ها ۱۱ درصد به صورت القایی صورت گرفت.

پژوهشگران با بررسی دقیق و جزئی بر سایر خواهر و برادرهای خانواده و حتی خاله‌زاده، عموزاده‌ها، دایی‌زاده‌ها و عمه زاده‌های کودکان دریافتند که بین زایمان القایی و اوتیسم رابطه‌ای وجود ندارد.

به گفته محققان برای زنان باردار امور کافی برای فکر کردن هست و نباید ذهن خود را درگیر مسائل زایمان کنند.

این پژوهش در مجله “JAMA Pediatrics” منتشر شده است.

منبع: isna.ir

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *