bبیمارستان 128 تخت خوابی علوی مشهد افتتاح شد · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
بیمارستان ۱۲۸ تخت خوابی علوی مشهد افتتاح شد

قائم مقام وزیر بهداشت از افتتاح بیمارستان ۱۲۸ تخت خوابی تخصصی علوی در مشهد خبر داد.

ایرج حریر‌چی قائم مقام وزیر بهداشت در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛ در خصوص وضعیت بیمارستان‌های کشور گفت: ایران با وجود اقدامات انجام شده در بخش سلامت در بین ۲۰ کشور همسایه رتبه ۱۵ از لحاظ تعداد تخت های بیمارستانی را به خود اختصاص داده است که این نتیجه مطلوبی نیست.

وی افزود: کلانشهر‌ها بخصوص تهران، مشهد، تبریز و اصفهان در بدترین وضعیت از لحاظ تعداد تخت های بیمارستانی قرار دارد.

بیمارستان 128 تخت خوابی علوی مشهد افتتاح شد

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه تا ۵ سال آینده کشور به ۱۰۰ هزار تخت بیمارستانی نیاز دارد عنوان کرد: این درحالی است که طی ۲۰ سال گذشته دولت سالانه بین ۱۳۰۰ تا ۱۷۰۰ تخت بیمارستانی راه اندازی کرده است.

وی افزود: هر تخت بیمارستانی ۴۵میلیارد ریال هزینه دارد.

حریر‌چی با بیان اینکه اکنون ۹۰ هزار تخت بیمارستانی دولتی در سطح کشور وجود دارد، بیان کرد: این تعداد تخت بیمارستانی کافی نیست چراکه بیماری‌ها از غیر واگیر به بیماری‌های واگیر تغییر شکل داده وتقریبا۷۸درصد از مرگ  و میر‌ها در کشور به بیماری‌های غیر واگیر اختصاص دارد.

قائم مقام وزیر بهداشت با بیان اینکه ۱۰ درصد جمعیت ایران به دیابت مبتلا هستند، اظهار داشت: براساس چشم انداز سازمان بهداشت جهانی باید تا سال۲۰۲۵ روند افزایشی بیماری دیابت متوقف شود.

وی در خصوص هدف وزارت بهداشت از راه اندازی بیمارستان‌های دولتی گفت: هدف ارائه خدمات دولتی در بهترین سطح است تا در کنار بیماری‌های عروقی در رشته های مختلف به ویژه در بخش اورژانس به مردم خدمت رسانی شود.

حریر‌چی در خصوص بیمارستان علوی مشهد توضیح داد: این بیمارستان دارای بخش های رادیولوژی و تصویربرداری، اورژانس،آزمایشگاه ،کلینیک های جراحی عروق، دیابت، کلینیک‌های داخلی تست ورزش و کلینیک های ارتوپدی است.

وی ادامه داد: بیمارستان ۱۲۸ تخت خوابی جراحی عروق علوی با۲۵۵ میلیارد ریال هزینه بازسازی، تجهیز و به بهره برداری رسید.

گفتنی است؛ بیمارستان تخصصی علوی در یکی از مناطق حاشیه ای شهر مشهد قرار دارد که اورژانس بیمارستانی و جراحان عروق در‌این بیمارستان به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات درمانی به مردم این منطقه هستند.

منبع: yjc.ir

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *