b13 آمریکایی آلوده به عفونت قارچی کشنده · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
۱۳ آمریکایی آلوده به عفونت قارچی کشنده

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا در ژوئن سال ۲۰۱۶، عفونت قارچی ‘کاندیدا اوریس’ را که اغلب در بیمارستان ها و سایر مراکز بهداشتی شیوع پیدا می کند، شناسایی و از آن به عنوان تهدید جهانی در حال ظهور یاد کرد.
طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا، چهار تن از بیماران مبتلا به عفونت قارچی درگذشتند اما، با این حال علت دقیق مرگ این افراد هنوز معلوم نشده است.

13 آمریکایی آلوده به عفونت قارچی کشنده

‘تام فریدن’ مدیر این مرکز ضمن تاکید بر ضرورت شناسایی، مهار و نیز توقف شیوع عفونت های مقاوم به دارو، گفت، عفونت قارچی ، تهدیدی در حال ظهور است و باید از بیماران آسیب پذیر و دیگران در برابر آن حفاظت کنیم.
طبق اعلام این مراکز، ۷ مورد از مبتلایان به این عفونت بین مه ۲۰۱۳ و اوت ۲۰۱۶ و شش تن نیز پس از انتشار گزارش این مرکز شناسایی شدند و وضعیت آنها همچنان در دست تحقیق است.
هفت مورد مبتلای یاد شده در نیویورک، ایلینویز، مریلند و نیوجرسی بودند. وضعیت مبتلایان به لحاظ پزشکی حاد است و به طور میانیگن، ۱۸ روز پس از شناسایی کاندیدا اوریس در بیمارستان بستری شدند.
این مرکز افزود، ۷۱ درصد مبتلایان آمریکایی به این عفونت، در برابر دارو مقاومت نشان دادند و همین امر، درمان را دشوارتر می سازد.
طبق اعلام این مرکز، با وجود آنکه آزمایش ها نشان می دهد نژادهای آمریکایی که مبتلا به این عفونت هستند، تباری از جنوب آسیا و آمریکای لاتین دارند اما، هیچ یک از آنها به این مناطق سفر نکرده اند و هیچ ارتباط مستقیمی با آن نداشتند.
مقامات آمریکایی معتقدند، این عفونت در چند سال گذشته وارد آمریکا شد.

منبع:ایرنا

مطالب مرتبط:

درمان طبیعی عفونت قارچی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *