bآلوئه ورا بهترین داروی آفتاب سوختگی · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
آلوئه ورا بهترین داروی آفتاب سوختگی

تابستان برای خیلی‎ها فصل سفر کردن و آفتاب گرفتن است. اما بیشتر افرادی که تصمیم می‎گیرند در این فصل لب دریا بروند و برنزه شوند از خطرات و مضرات آفتاب برای پوست بدن خود آگاه نیستند. مشکلاتی چون گرمازدگی، آفتاب سوختگی و خشکی پوست و حتی شکنندگی موها از عوارض قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب است. 

آلوئه ورا بهترین داروی آفتاب سوختگی

 
 راه‎های زیادی برای پیشگیری از آفتاب سوختگی وجود دارد، مانند استفاده از کرم ضد آفتاب، کلاه و پوشش مناسب. اما اگر به توصیه متخصصان پوست گوش نکردید و از این راه‎ها استفاده نکرده‎اید و دچار مشکلات پوستی ناشی از آفتاب شده‎اید، دیگر صحبت کردن از کرم ضد آفتاب بی فایده است و باید به فکر درمان آفتاب سوختگی بود. بسیاری از افراد می دانند که آفتاب زیاد گرفته اند و این احتمال را می دهند که پوست بدنشان تاول خواهد زد یا پوسته پوسته می شود و به دنبال راهکاری برای پیشگیری از این صدمات هستند ما به شما گیاه آلوئه ورا را پیشنهاد می کنیم. این گیاه نقش معجزه آسایی در مراقبت از پوست و مرطوب نگه داشتن آن دارد. سعی کنید خود برگ این گیاه را از عطاری به صورت تازه خریداری کنید، میان ساقه را ببرید و از مایع لزج مانند میان ساقه برداشته و روی سطح بدن بمالید. 
شاید این گیاه نتواند به سرعت آفتاب سوختگی ها را درمان کند اما می تواند در طول دوره بهبود و درمان پوست را خنک و تسکین دهد. اگر به فکر سفری به کنار دریا هستید همراه خود ژل یا مرطوب کننده آلوئه ورا ببرید تا پس از آفتاب به پوست و بدن خود بمالید. اگر پوست صورت دچار آفتاب سوختگی شده است با تمیز کننده آلوئه ورا آن را بشوئید. این گیاه پوست هایی که بیش از حد خشک شده اند را مرطوب می کند و مانع پوسته پوسته و خشک شدن پوست می شود. در این فصل سال مرطوب نگه داشتن پوست بسیار مهم است زیرا گرمای تابستان رطوبت طبیعی پوست را می گیرد. خاصیت مرطوب کننده و آبرسان این گیاه برای موها نیز کاربرد دارد و می تواند موهای خشک و شکننده را درمان کند. اگر موهایتان در اثر آب دریا و استخر شکننده و خشک شده باشد فقط کافی است آلوئه ورا استفاده کنید تا لطافت و درخشندگی را به آن بازگردانید.
منبع: beytoote.com
مطالب مرتبط: 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *