۵ عادت بد که باعث پیری پوست می‌شوند

۵ عادت بد که باعث پیری پوست می‌شوند

شما احتمالا بیشترین توجه را به پوست خود دارید و سعی می‌کنید به بهترین شکل از آن مراقبت کنید. حتما یک کشوی پر از محصولات زیبایی دارید و هر روز آنها را استفاده می‌کنید. اما شاید بعضی مسائل جزئی را نادیده گرفته باشید.

آیا شما هیچ یک از این ۵ عادت بد که باعث پیری پوست می‌شوند را دارید؟

۱- چهره غمگین داشتن: وقتی ناراحت هستیم خطوط اخم در چهره ایجاد می‌شوند، ماهیچه‌های صورت تحت فشار هستند و لبها فشرده می‌شوند. این خطوط به مرور زمان عمیق‌تر شده و چهره پیرتر به نظر می‌رسد. 

۲- فراموش کردن ضد آفتاب: شاید ندانید وقتی صحبت از پیری پوست باشد ضد آفتاب چقدر اهمیت دارد. ۹۰ درصد چین و چروک‌ها به خاطر در معرض آفتاب بودن ایجاد می‌شوند و فقط ۱۰ درصد آنها ژنتیکی هستند، پس شما کنترل زیادی روی این موضوع دارید. یک ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر انتخاب کنید و هر روز استفاده کنید حتی روزهای ابری تا از پیری پوست جلوگیری کنید.

۳- زیاد شیرینی نخورید: بیش از حد شیرینی خوردن باعث سریع‌تر شدن روند پیری پوست می‌شود. قند به کلاژن و الاستین پوست حمله می‌کند و باعث چروک شدن پوست می‌شود. پس عادت‌های غذایی خود را تغییر دهید. بیشتر از میوه‌ها و سبزیجات و غذاهایی که چربی مفید دارند مثل سالمون استفاده کنید. این بهترین برنامه غذایی برای جوان‌تر به نظر رسیدن است.

عادت‌هایی که باعث پیری پوست می‌شوند

۴- بی‌توجهی به خواب: وقتی شما در خواب هستید پوست در حال بازسازی خودش است. پس زمان خواب کوتاهتر به معنی بازسازی کمتر است. مطالعات جدید نشان داده افرادی که کم خوابی دارند یا خیلی طول می‌کشد تا به خواب روند، الاستین کمتر و چین و چروک بیشتری در پوست دارند. شما به ۷ تا ۸ ساعت خواب در شب نیاز دارید. طرز خوابیدن نیز اهمیت دارد، اگر به پهلو بخوابید فشار به صورت وارد می‌شود و چروک ایجاد می‌شود. اگر به پشت بخوابید برای پوست شما بهتر است.

۵- سیگار کشیدن: سیگار کشیدن فقط برای قلب و ریه‌های شما ضرر ندارد، برای پوستتان هم مضر است. سیگار خطر انواع سرطان‌ پوست را افزایش می‌دهد. همچنین لکه‌های پوستی، عفونت، زخم‌های پوستی و آکنه ایجاد می‌کند. هر کاری می‌توانید انجام دهید تا سیگار را ترک کنید. 

مطالب مرتبط:

استفاده از کرم‌ها برای جوان‌سازی پوست

کاربرد لیزر در جوان‌سازی پوست

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *