۱۲خاصیت ویژه انار!

انار اولین بار در شرق ایران یافت شد و  بعد به هندوستان، آفریقا، چین، اروپا و آمریکا برده شد.

خواص-انار

۱۲ خاصیت مهم و اصلی :

۱- خاصیت آنتی اکسیدانی

سه برابر چای سبز، آنتی اکسیدان دارد. لازم به ذکر است که نقش آنتی اکسیدان ها، حفاظت از بدن در برابر استرس ها، آلودگی های شیمیایی و میکروبی، بیماری قلبی و سرطان هاست.

۲- قلب و عروق

جلوی تصلب شرایین و بیماری قلبی را می گیرد.همچنین از کلسترول بد( LDL) در  برابر اکسیده شدن محافظت می کند و از به هم پیوستن پلاکت های خون جلوگیری و مانع از لخته شدن خون می گردد و موجب کاهش فشار خون بالا , کاهش چربی خون می گردد.همچنین جلوی تخریبات DNA و بیماری های حاصل از تخریب آن را می گیرد.

۳- سرطان

از سرطان پروستات و سرطان پستان و سرطان پوست جلوگیری می کند و یا رشد آن را آهسته می کند.

۴- دیابت

قند موجود در آب انار همانند قند موجود در آب دیگر میوه ها است. از این نظر بیماران مبتلا به دیابت باید در مصرف آن احتیاط کنند و در این مورد با پزشک خود مشورت کنند.

۵- کلیه

از بی نظمی و اختلال در کار کلیه ها می کاهد و به طور کلی ادرارآور است.

۶- بیماری آلزایمر

افرادی که در هفته ۲ لیوان یا بیشتر آب ماده غذایی را می نوشند، احتمال پیشرفت و بروز آلزایمر در آن ها نسبت به افرادی که در هفته نصف لیوان مصرف می کنند، ۷۶ درصد کمتر است.

۷- بیماری های عفونی

از تعداد کرم های روده می کاهد. در هنگام تب ، به بیمار، این ماده غذایی یا آب آن را بدهید، چرا که در رفع تشنگی بسیار مفید است. برای گلودرد بسیار مفید است و آنهایی که سرما خورده اند ، آب آن را بنوشند.

۸- پوست

هسته انار از پیرشدن پوست جلوگیری می کند.

۹- گوش و چشم ودندان و صدا 

انار و عسل برای گوش درد مفید است.

همچنین برای بهبود بینایی و جلوگیری از ضعیف شدن چشم بسیارخوب است.از خرابی دندان و لثه جلوگیری و برای صدای گرفته و خشن مفید است.

۱۰- بارداری

مادران باردار روزانه نصف لیوان آب انار مصرف کنند تا از زود به دنیا آمدن و از صدمات مغزی در نوزاد خود جلوگیری کنند. منبع خوب ویتامین های A ، E ، C ، B3 و  اسید فولیک ، پتاسیم و فیبر است.

۱۱-یائسگی

موجب کاهش استرس و پریشانی ناشی از یائسگی می گردد.

۱۲-کاهش وزن

موجب هضم بهتر مواد غذایی و بهبود اشتها می شود. این ماده غذایی بدون شکر و فاقد فروکتوز( نوعی قند) برای کاهش وزن مفید است.

منبع:www.tebyan.net

مطالب مرتبط :

خواص این ماده غذایی برای درمان سرطان

شکوفه انار برای درمان بیماران دیابتی مفید است

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *