bمعجزه گلیسیرین و لیمو ترش برای پوست · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
معجزه گلیسیرین و لیمو ترش برای پوست

ترکیب گلیسیرین و لیموترش فواید زیادی برای  سلامتی پوست دارد.  لیمو ترش منبع عالی ویتامین C است و باعث باز شدن رنگ پوست می‌شود. این ویتامین تولید کلاژن را افزایش می‌دهد و به روند نوسازی پوست کمک می‌کند. گلیسیرین می‌تواند رطوبت را به خود جذب کند، بنابراین وقتی روی پوست قرار می‌گیرد می‌تواند رطوبت را جذب خود کند و به پوست انتقال دهد.

معجزه گلیسیرین و لیمو ترش برای پوست

استفاده کافی از این ترکیب هر شب و شستن صورت در روز بعد، می‌تواند به مرور زمان باعث از بین رفتن لکه‌های صورت به خصوصلکه‌های باقی مانده از آکنه  شود. آب لیمو که خاصیت اسیدی دارد، لکه‌های روی پوست را کم رنگ می‌کند و از طرفی گلیسیرین پوست را نرم می‌کند. تحقیقات علمی نشان می‌دهند، استفاده از گلیسیرین می‌تواند از پوست در مقابل حساسیت‌ها و التهاب‌ها محافظت کند و مقاومت پوست را بالا ببرد تا بتواند از خود محافظت کند، علاوه بر این به بازسازی سلول‌های پوستی هم کمک می‌کند. 

اضافه کردن آلوئه ورا به این ترکیب می‌تواند خشکی پوست را رفع کند. ترکیبی از لیمو، گلیسیرین و خامه را قبل از خواب به کف پاشنه پا بمالید و روز بعد بشویید تا به مرور زمان ترک پا از بین برود. مخلوطی از روغن زیتون و آب لیمو ترش تازه را تهیه کرده و روی ناخنهایتان بمالید. این بهترین درمان برای ناخن‌های خشک و شکننده است و همچنین بهترین راه برای طبیعی شدن رنگ ناخن‌هایی است که زرد رنگ شده‌اند. مقدار کمی آب لیمو ترش را شبها قبل از خواب بر روی لبهایتان بمالید و صبحها بعد از بیدار شدن آن را بشویید، این کار به ترمیم لبهای خشک و از بین رفتن سلول‌های مرده لب کمک می‌کند.

مطالب مرتبط: 

بوتاکس کردن پوست با مواد طبیعی

آیا قهوه برای پوست و مو مفید است؟

دکتر زهره فاضل پزشک پوست و مو

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *