کندر برای درمان سرطان

هزاران سال است که صمغ کندر در طب سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گیاه در عطر و خوشبوکننده‌ها به کار می‌رود و در طب سنتی برای درمان عفونت به کار می‎رود. اما اطلاعات پزشکی به دست آمده از مطالعات جدید دانشمندان از تاثیر این گیاه برای درمان سرطان خبر می‎دهد.  

کندر برای درمان سرطان

نتایج تحقیقات نشان می دهد که صمغ کندر حاوی ترکیب های مهم ضد سرطانی است. در طب قدیم چین، صمغ کندر برای درمان سرطان استفاده می‌شده و هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین این موضوع برای مردم چین تازگی ندارد. نتایج تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۹ انجام گرفت نشان داد که عصاره صمغ کندر بدون تاثیرگذاری روی سلول‌های سالم، سلول‌های سرطانی در مثانه را از بین می‌برد. محققان انگلیسی دریافتند که چگونه ترکیب (Acetyl-11-keto-beta-boswellic acid) که در صمغ کندر موجود است سرطان تخمدان پیشرفته را درمان می‌کند.

اطلاعات پزشکی حاصل از مطالعه دیگری که در سال ۲۰۱۰ انجام شد، نشان می‌دهد که ترکیب‌های فعال موجود در صمغ کندر، مانع بروز سرطان پروستات می‌شود. عصاره صمغ کندر لوسمی حاد ملوئیدی را درمان می‌کند. این بیماری، نوعی سرطان است که روی مغز استخوان تاثیر می‌گذارد و گلبول‌های سفید را به سلول‌های سرطانی تبدیل می‌کند. نتایج تحقیقات دانشمندان در ابن زمینه نشان می‎دهد عصاره صمغ این گیاه می‌تواند مرگ سلول‌های سرطانی را تا ۲۰ درصد افزایش دهد.

منبع: beytoote.com

مطالب مرتبط:

غذاهای مفید برای درمان‌سرطان

درمان سرطان با طب سنتی

یک نوشیدنی طبیعی برای درمان سرطان

درمان سرطان با ویتامین C

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *