سه کلید برای داشتن زندگی زناشویی موفق

Esther Perel یکی از مشهورترین مشاوران خانواده است که با  صدها زوج در سراسر دنیا جلسات درمانی داشته است. او بعد از سال‎ها تجربه و برگزاری جلسات مشاوره با زوج‎های مختلف دریافته است که چند عامل کلیدی در زندگی زناشویی زوج‎های موفق و شاد مشترک است. 

زندگی زناشویی موفق

۱- آنها همیشه کنجکاو و مشتاق نسبت به یکدیگر باقی می‌مانند!

این افراد بعد از گذشت سال‌ها زندگی مشترک هنوز برای شناخت بهتر همسرشان کنجکاو هستند. آنها هرگز ادعا نمی‎کنند طرف مقابل را به طور کامل شناخته‌اند و یا وانمود نمی‌کنند می‎دانند در فکر همسرشان چه می‎گذرد یا قبل از اینکه طرف مقابل دهانش را باز کند تا حرفی بزند، می‎دانند چه می‎خواهد بگوید!

۲- اتفاقات خوبی که برای همسرشان می‎افتد، آنها را واقعا خوشحال می‌کند!

این افراد برای اتفاقات خوب، موفقیت‌های شغلی و تحصیلی و ورزشی و هر چیزی که باعث شادی همسرشان می‌شود، از صمیم قلب خوشحال می‎شوند، حتی اگر این موفقیت ربطی به آنها نداشته باشد و فقط مرتبط به زندگی شخصی همسرشان باشد. این محبت بی دریغ می‎تواند هر کسی را جذب کند و باعث شود همسران برای در کنار هم بودند مشتاق شوند.

۳- آنها در کنار زندگی زناشویی، زندگی شخصی خود را نیز حفظ می‎کنند!

این افراد برای فردیت و حریم شخصی یکدیگر احترام قائل هستند. در عین حال که بیشتر اوقات با هم هستند و وقت می‌گذرانند، اما گاهی اوقات را به خلوت کردن و داشتن سرگرمی‌های مورد علاقه خود اختصاص می‌دهند. این افراد رابطه خود با دوستان‌شان را حفظ می‌کنند و یکدیگر را محدود نمی‌کنند.

منبع: independent.co.uk

مطالب مرتبط: 

فواید رابطه جنسی برای سلامتی!

آیا مشکلات جنسی باعث طلاق می‎شود؟

چرا رابطه زناشویی سرد می‌شود؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *