bکرم‌های ضد آفتاب جدید باعث جذب ویتامین D می‎شوند · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
کرم‌های ضد آفتاب جدید باعث جذب ویتامین D می‎شوند

این ضد آفتاب جدید باعث جذب ویتامین D خورشید توسط بدن می‎شود و این خاصیت فاکتورهای محافظتی آن را کاهش نمی‎دهد و به خوبی از پوست در برابر اشعه‎های مضر خورشید محافظت می‌کند. نتایج مطالعه روی این ضد آفتاب در مجله پزشکی (PLOS ONE) منتشر شده است. 

ویتامین D

یکی از راه‌های جذب ویتامین D از طریق نور خورشید است، اما به خاطر عوارض زیادی که اشعه خورشید برای بدن دارد مجبور هستیم از قرار گرفتن در معرض نور خوشید پرهیز کنیم و یا از ضدآفتاب استفاده کنیم و این ضد آفتاب‌ها باعث می‌شود بدن نتواند ویتامین D آفتاب را جذب کند. کمبود ویتامین D یکی از مشکلات رایجی است که این روزها شیوع زیادی دارد و باعث بیماری‎های بسیاری می‎شود. اطلاعات پزشکی منتشر شده جدید خبر از تاثیر این ویتامین در ابتلا به آلزایمر، پارکینسون، ام اس و سایر بیماری‎ها می‎دهد. 

ویتامین دی در بسیاری از مواد غذایی مانند جگر، تخم مرغ و ماهی هم وجود دارد اما منبع اصلی آن نور خورشید است. اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد ۸۰ درصد ویتامین دی مورد نیاز بدن از طریق خورشید تامین می‎شود. محققان موفق به ساخت نوعی از ضد آفتاب شدند که می‌تواند باعث تولید ویتامین دی در بدن شود و در عین حال از بدن در برابر اشعه فرابنفش خورشید به خوبی محافظت می‌کند. این ضد آفتاب فاکتور حفاظتی برابر با SPF 30 دارد و ۵۰ درصد جذب ویتامین D از طریق خورشید را افزایش می‎دهد. البته تحقیقات روی این ضد آفتاب هنوز کامل نشده است و روی انسان آزمایش نشده است. 

منبع: www.medicalnewstoday.com

مطالب مرتبط: 

کمبود ویتامین D باعث زوال عقل می‎شود

آیا ویتامین D برای بدن ضروری است؟

ویتامین D برای بیماران مبتلا به ام اس (MS) مفید است

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *