کراتینه کردن موها

کراتین در واقع پروتئین اصلی موجود در مو، دندان و ناخن‌هاست و باعث صاف شدن و درخشندگی موها می‌گردد. در افرادی که موهای فر یا مجعد دارند، این پروتئین به میزان کافی جهت نرم کردن مو وجود ندارد. کراتینه کردن مو روشی برای جایگزین کردن کراتین طبیعی مو و یکی از روش‌های صاف کردن مو است. کراتین لازم برای این کار از منابع حیوانی یا سایر منابع طبیعی تامین می شود. در طی این عمل، محصول کراتین بر روی مو مالیده می شود و سپس توسط یک سشوار داغ جذب مو می شود.

کراتینه کردن موها

کراتینه کردن مو عوارض و خطراتی نیز دارد. در بعضی افراد ایجاد حساسیت‌های آلرژیک می‎کند. یکی دیگر از عوارض آن، ریزش مو است. غیر از ریزش مو، نازک شدن مو هم طی چند هفته پس از این کار دیده شده است. موها بلافاصله پس از  انجام این کار، براق و درخشنده می‌شوند ولی ممکن است دوام زیادی نداشته باشد و ۳-۲ هفته پس از کراتینه کردن، قوام و بافت مو تغییر کند. موها خشک و شکننده می شوند. فرمالدئید، یک ماده سرطان‌زاست که تقریبا در اغلب محصولات کراتین مو وجود دارد و مقدار کمی از آن از طریق پوست سر جذب می‎شود.

البته طبیعتا این کار مزایایی هم دارد مثلا می‎توانید از دست موهای وز که باعث ناراحتی شما می‎شود خلاص شوید و دیگر اینکه اگر عادت دارید با سشوار و وسایل دیگر موهایتان را صاف کنید، در وقتتان صرفه جویی می‎شود و نیاز نیست هر روز برای این کار زمان زیادی بگذارید.

منبع: www.beytoote.com

مطالب مرتبط: 

نکاتی در مورد سلامت موها

توصیه‌هایی برای رنگ کردن موها

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *