bکدام جراحی زیبایی میان نوجوانان رایج است؟ · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
کدام جراحی زیبایی میان نوجوانان رایج است؟

 برترین پزشکان می‎گویند بعضی از انواع جراحی زیبایی مثل جراحی بزرگ کردن سینه، لیپوساکشن، جراحی پروتز گونه معمولا برا ی نوجوانان مناسب نیست. اما دیگر انواع عمل جراحی زیبایی برای نوجوانان مضر شناخته نمی‌شود. در این مطلب به تعدادی از جراحی‌های زیبایی رایج در بین نوجوانان اشاره شده است.

۱- عمل بینی (رینوپلاستی): رایج ترین جراحی زیبایی بین نوجوانان جراحی بینی است. اما باید توجه داشت که حتما بینی به نهایت رشد فیزیکی خود قبل از عمل بینی رسیده باشد. معمولا در دختران رشد بینی در سن ۱۵ یا ۱۶ سالگی و در پسران در سن ۱۶ یا ۱۷ سالگی کامل می‎شود. 

کدام جراحی زیبایی میان نوجوانان رایج است؟

۲- جراحی گوش (Otoplasty): این جراحی در مورد گوش‌های بیرون زده انجام می‎شود و از سن ۵ یا ۶ سالگی به بعد قابل انجام است. 

۳- برجسته کردن چانه (Chin augmentation): برای اصلاح شکل چانه معمولا در افرادی که چانه خیلی کوتاه دارند. این جراحی می‎تواند در سال‎های نوجوانی انجام شود. 

۴- جراحی سینه: این جراحی معمولا برای برطرف کردن عدم تقارن سینه‌ها انجام می‎شود، زمانی که سینه‎ها در سایز یا شکل با هم تفاوت زیادی دارند. 

۵- جراحی کوچک کردن سینه: این جراحی می‎تواند در سن ۱۵ سالگی به بعد انجام شود و برای دختران نوجوانی که به خاطر داشتن سینه‎های خیلی بزرگ اعتماد به نفس‎شان را از دست داده‌اند یا دچار درد در شانه و کتف یا گردن درد و کمردرد شده‎اند بسیار کمک کننده است. 

۶- جراحی کوچک کردن سینه در مردان (ژنیکوماستی): این جراحی برای پسران نوجوانی دچار بزرگی سینه شده‎اند مفید است. البته این مشکل معمولا خود به خود برطرف می‎شود اما اگر باعث ناراحتی نوجوان شده باشد یا بزرگ شدن سینه قابل توجه باشد، عمل جراحی انجام می‌‏شود.

۷- درمان با لیزر یا لایه برداری پوست: این درمان برای برطرف کردن جای جوش یا جای زخم و صاف کردن سطح پوست انجام می‌‏شود. گاهی اوقات هم از تزریق کلاژن برای رفع این مشکلات استفاده می‎شود.    

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

نوجوانان و جراحی زیبایی

بینی زیبا، بدون جراحی!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *