bکاهش وزن با طب سوزنی · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
کاهش وزن با طب سوزنی

از تسکین درد گرفته تا سم زدایی بدن، طب سوزنی بخاطر اثرات درمانی اش معروف است و اگر شما سعی دارید وزنتان را کنترل کنید یا حتی وزن بیشتری از دست دهید، می‌توانید به طب سوزنی روی بیاورید. در این مطلب راه‌هایی برای استفاده از طب سوزنی به منظور کنترل اشتها و کاهش وزن را بیان می‌کنیم.

کاهش وزن با طب سوزنی

طب سوزنی، یک روش درمانی قدیمی است که از سوزن‌های ریزی که درست زیر پوست قرار داده می‌شوند، استفاده می‌کند. این روش، بی دردترین راه برای کاهش درد یا کنترل بیماری نیست، اما بعضی از مردم می‎گویند بسیار موثر است. از نظر طب سوزنی، مشکلات وزن، بخاطر درجه حرارت و جریان نامنظم انرژی در نقاط خاصی از بدن بوجود می‌آید. با بازگرداندن جریان انرژی مناسب به بدن، شما می‌توانید به هدف کاهش وزن و تناسب اندام‌تان دست بیابید. 

نقطه شکم

تحریک نقطه شکم، به کاهش یبوست، افزایش عملکرد دستگاه گوارش، و کاهش وزن سریع‌تر کمک می‌کند. نقطه فشار برای شکم، درست سه سانتی متر زیر ناف قرار دارد. متخصص طب سوزنی معمولا یک سوزن در این ناحیه وارد می‌کند و سپس این نقطه را ماساژ می‌دهد. شما می‌توانید با ماساژ نقطه شکمتان، اثرات مشابهی دریافت کنید. فقط انگشتانتان را بالا و پایین حرکت دهید و سپس این نقطه را روزی دو بار بمدت دو دقیقه فشار دهید. 

نقطه گوش

این نقطه در داخل نرمه گوش قرار دارد و به کنترل اشتها کمک می‌کند. یک متخصص طب سوزنی برای تحریک این نقطه از شما می‌‌خواهد که فکتان را به بالا و پایین حرکت دهید. سوزن در محلی قرار داده می‌شود که با حرکت فک، بیشترین تکان را می‌خورد. خودتان هم می‌توانید با فشار دادن روی این ناحیه برای حداقل یک دقیقه، این نقطه را تحریک کنید.

منبع: fitnessmagazine.ir

مطالب مرتبط: 

برای کاهش وزن، ماکارونی و نان بخورید!

کاهش وزن در یک هفته با مصرف روزانه کرفس!

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *