کاهش ۵۰ درصدی ابتلا به آلزایمر

اطلاعات پزشکی حاصل از پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد که تحرک و فعالیت بدنی بالا می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را به شکل قابل توجهی تا ۵۰ درصد کاهش ‎دهد. نتایج این مطالعه در مجله پزشکی آلزایمر منتشر شده است.

باغبانی ابتلا به آلزایمر را کاهش می‎دهد

در این تحقیقات، پژوهشگران بر روی ۸۷۶ نفر که میانگین سن آن‌ها ۷۸ سال بود، در یک بازه زمانی ۳۰ ساله تحقیق و بررسی انجام دادند. در این مدت چندین مرتبه تست حافظه از این افراد گرفته شد. همچنین از افراد شرکت کننده خواسته شده بود تا فعالیت‌های جسمانی خود را مرتب گزارش دهند. نتایج به دست آمده نشان داد که فعالیت‌های فیزیکی مانند پیاده روی، تمرینات هوازی و حتی باغبانی می‌تواند احتمال ابتلا به آلزایمر را تا ۵۰ درصد کاهش دهد. محققان اعتقاد دارند این دسته از فعالیت‌ها همچنین حجم مغز را بیشتر می‌کنند.

در این مطالعه تاثیر فعالیت خاصی مثل باغبانی بر روند این بیماری بیشتر مورد تاکید قرار گرفته زیرا محققان اعتقاد دارند باغبانی ذهن را پر از انرژی می‌کند و این فعالیت هیچ گاه تکراری نمی‌شود. حتی اگر این کار را هر سال انجام دهید، باز هم برایتان تکراری نمی‌شود، زیرا شرایط جوی بر چگونگی رشد گیاه اثر می‌گذارد و شما هر سال با یک حالت جدید از باغبانی روبه‌رو خواهید شد. در نتیجه در این فعالیت همواره شرایط جدید در انتظار شما خواهد بود.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

۴ راهکار برای کمک به بیماران آلزایمری

مسواک زدن سرعت پیشرفت آلزایمر را کاهش می‌دهد!

آیا آهسته راه رفتن نشانه ابتلا به آلزایمر است؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *