bآیا کاندید مناسبی برای عمل بینی هستید؟ · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
آیا کاندید مناسبی برای عمل بینی هستید؟

 برترین پزشکان و متخصصان جراحی زیبایی بینی می‌گویند شما کاندید مناسبی برای عمل بینی هستید، اگر از نظر جسمی سالم هستید، توقعات و انتظارات منطقی و واقع‌ بینانه از جراحی بینی دارید و خطرها و عوارض احتمالی این عمل جراحی را می‌دانید. اگر به بیماری‌ها و مشکلات سلامتی مثل فشار خون بالا، دیابت، اختلال در انعقاد خون و بیماری‌های قلبی دچار هستید یا مشکلات و بیماری‌های روحی و روانی مثل افسردگی دارید، یا مشکل چاقی و اضافه وزن دارید و یا اگر سیگار می‌کشید و الکل مصرف می‌کنید، ممکن است گزینه خوبی برای جراحی زیبایی نباشید.

آیا کاندید مناسبی برای عمل بینی هستید؟

جراح بینی باید زمانی که برای مشاوره به مطب پزشک مراجعه می‌کنید این سوالات را بپرسد تا شاید لازم باشد تغییراتی در شیوه زندگی قبل از عمل بینی ایجاد کنید. مثلا ممکن است پزشک جراح از بیمار سیگاری بخواهد ۲ یا ۴ هفته قبل از عمل جراحی سیگار را ترک کند و همچنین این سیگار نکشیدن را تا ۴ هفته بعد از عمل نیز ادامه دهد. این کار برای پیشگیری از عوارض جراحی بینی و سرعت بخشیدن به بهبود زخم‌ها بعد از عمل بسیار مهم است. اگر خودتان سیگار نمی‌کشید، باید احتیاط کنید که در معرض دود افراد سیگاری هم قرار نگیرید. 

خیلی مهم است که جراح اطلاعات پزشکی کامل راجع به بیماری‌هایی که دارید و داروهایی که مصرف می‌کنید داشته باشد. حتی مکمل‌های غذایی و رژیمی و ویتامین‌ها و داروهای گیاهی که مصرف می‌کنید و همچنین اطلاعاتی راجع به سبک زندگی شما مثل ورزش کردن. زیرا تمام این موارد ممکن است در اینکه کاندید مناسبی برای جراحی باشید یا نه تاثیر گذار باشد، همچنین در روند عمل و بیهوشی و روند بهبودی بعد از عمل بینی نیز اختلال ایجاد کند. 

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

بعد از عمل بینی چه بخوریم؟

عمل بینی طبیعی

انتخاب جراح بینی

عمل بینی گوشتی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *