عوارض عمل کاشت مو

اگر تصمیم به کاشت مو دارید، بهتر است با عوارض جانبی احتمالی آن و خطراتی که ممکن است برای‌تان پیش بیاید و همچنین انتظاراتی که می‌توانید از این عمل داشته باشید آشنا شوید و با آگاهی بیشتر تصمیم به انجام این جراحی بگیرید. 

کاشت مو

بعد از عمل کاشت مو پوست سر بسیار حساس می‌شود. احتمالا پزشک زیبایی برای شما مسکن تجویز خواهد کرد که تا چند روز بعد از عمل باید مصرف کنید. همچنین ممکن است داروهای آنتی بیوتیک و ضد التهاب برایتان تجویز شود که باید مرتب مصرف شود تا از هر گونه عفونت جلوگیری شود. این عمل جراحی نیاز به بستری شدن ندارد و اکثر افراد ۲ تا ۵ روز بعد از عمل می‎توانند به سر کار خود برگردند. طی دو تا سه هفته بعد از عمل موهای پیوند زده شده می‌ریزند. اما در چند ماه بعد از عمل متوجه رویش موهای جدید خواهید شد. در بیشتر افراد ۶۰ درصد رویش و رشد موهای جدید در ۶ تا ۹ ماه بعد از عمل اتفاق می‌افتد. بعضی از جراحان پلاستیک داروهای تحریک کننده رشد مو مثل ماینوکسیدیل (minoxidil) را برای بعد از عمل تجویز می‌کنند تا سرعت رشد موها بیشتر شود.

مانند همه جراحی‌ها در این عمل جراحی نیز احتمال خونریزی و عفونت وجود دارد. مشکل دیگری که ممکن است بروز کند زخم شدن پوست سر است. همچنین غیر عادی بودن ظاهر پوست سر در قسمت‌هایی که پیوند مو ایجاد شده از دیگر مشکلاتی است که اغلب افراد بعد از عمل کاشت مو  با آن مواجه می‌شوند. وقتی موهای جدید شروع به رشد می‌کنند، بعضی افراد با تورم و عفونت در فولیکول‌های مو مواجه می‌شوند که این مشکل با آنتی بیوتیک و کمپرس گذاشتن روی سر حل می‎شود. عارضه دیگری که ممکن است پیش بیاید از دست  دادن ناگهانی تمام موهای پیوند زده است. البته خوشبختانه این مشکل به ندرت ماندگار است و در اکثر موارد موها دوباره رشد می‌کند. اگر کم پشتی و یا طاسی باعث ناراحتی شما می‎شود، عمل پیوند موی طبیعی می‌تواند به طور قابل توجهی ظاهر شما را زیباتر کند و اعتماد به نفس بیشتری به شما بدهد. برای اینکه خطرات و عوارض جانبی این عمل به حداقل برسد اول اینکه باید از نظر جسمی کاملا سالم باشید و در جستجوی پزشک جراح زیبایی ماهر باشید و قبل از عمل درباره تمام خطرات احتمالی و مزایای انجام این عمل و انتظارات خودتان از این جراحی با او مشورت کنید. 

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

مراقبت‌های قبل از عمل کاشت مو

قبل از کاشت مو بخوانید

درمان ریزش مو با طب سنتی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *