کاشت مو چیست؟

اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد استفاده از عمل جراحیکاشت مو از دهه ۱۹۵۰ در آمریکا شروع شده است. در این جراحی یک نوار باریک از قسمت پشت سر یا کنار سر که موهای بیشتری دارد، برداشته می‎شود تا به وسیله این موها قسمت‎های کم مو یا خالی از موی جلوی سر پر شود. 

کاشت مو

در این جراحی مو و فولیکول مو با استفاده از ابزار جراحی مثل (punch graft) یا با استفاده از چاقوی جراحی از پوست سر خارج می‎شود و سپس تارهای مو در داخل سوراخ‎های ریز یا شکاف‎هایی که در جلوی سر یا قسمت‌های خالی سر ایجاد شده قرار داده می‎شود. در اکثر موارد بیمار باید چند بار جراحی انجام دهد تا به آن میزان از پرپشتی مو که می‌خواهد برسد، در یک جلسه نمی‎توان تعداد زیادی  مورا انتقال داد. در بیشتر موارد این جراحی پلاستیک توسط پزشک زیبایی و در مطب انجام می‎شود و بی‎حسی موضعی برای بیمار انجام می‌شود. 

ابتدا جراح کاملا پوست سر را ضدعفونی می‌کند. سپس داروی بی‌حسی را به قسمت پشت سر که قرار است موها از آنجا برداشته شود تزریق می‎کند. یک نوار باریک ۳ تا ۴ اینچی از پوست پشت سر که حاوی فولیکول‎های مو است، برداشته می‎شود. جراح موها را کنار می‎گذارد و پوست پشت سر را بخیه می‎زند. وقتی موهای اطراف این قسمت رشد می‎کند به خوبی روی زخم را می‎پوشاند. سپس جراح موها را تقریبا به ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دسته تقسیم می‎کند که هر دسته شامل فقط یک یا چند تار مو می‎شود. تعداد موها در هر دسته بستگی به نوع کاشت مو، جنس و رنگ مو و اندازه فضای خالی سر دارد. بعد از اینکه دسته‎های مو آماده شد. جراح قسمت جلوی سر را تمیز کرده و ماده بی‌حسی تزریق می‎کند. سپس سوراخ‎های ریز یا شکاف‎هایی ایجاد می‎کند و دسته موها را درون آنها قرار می‎دهد. بسته به تعداد موهایی که کاشته می‎شود و اندازه قسمت خالی سر عمل ممکن است بین ۴ تا ۸ ساعت طول بکشد.

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط:  

عوارض عمل کاشت مو

کاشت مو برای زنان

کاشت ابرو

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *