bآیا کاشت مو بهترین انتخاب است؟ · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
آیا کاشت مو بهترین انتخاب است؟

در بین برخی مردم و بخصوص جوانان داشتن چهره زیبا نوعی ضرورت محسوب می‌شود و نداشتن ظاهری مطلوب آنان را دچار مشکلات اجتماعی و کمبود اعتماد به نفس، افسردگی و اضطراب می‌کند. به همین دلیل کاشت مو هم به یکی از اعمال جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک رایج تبدیل شده است. 

کاشت مو

ابتدا پزشک زیبایی هنگام مراجعه بیمار اقدامات تشخیصی لازم را انجام می‌دهد تا نوع ریزش مو و علت آن مشخص شود. در خیلی از موارد درمان دارویی در توقف ریزش مو موثر است. در مواردی که از درمان دارویی برای رفع ریزش مو نتوان کمک گرفت، می‎توان به کاشت مو فکر کرد. پیش از عمل پزشک باید از سلامت کامل بیمار خود اطمینان داشته باشد و از نظر پزشکی بررسی کامل شود. فشارخون و بیماری قلبی از عوامل بازدارنده عمل کاشت مو هستند. عمل کاشت مو حتما باید در مراکز پزشکی که همه امکانات و تجهیزات لازم این جراحی را دارند و زیر نظر پزشک متخصص پوست و مو صورت گیرد. انجام کاشت مو در مراکز غیر تخصصی، ممکن است عوارضی چون کاهش کیفیت کاشت، عفونت محل کاشت مو و باز شدن مسیر زخم را در پی داشته باشد. 

پیوند موی طبیعی بهترین گزینه برای افرادی است که بخش زیادی از موهایشان را از دست داده‌اند و یا دچار طاسی شده‌اند. کسانی که موهای کم پشت دارند (چه زن و چه مرد) کاندید مناسبی برای پیوند مو نیستند. بهترین پزشکان و متخصصان اعتقاد دارند سن نیز برای انجام این عمل بسیار مهم است. هر چه سن فرد بالاتر باشد، بهتر است. عمل پیوند مو زیر ۲۸ سال معمولا توصیه نمی‌شود، زیرا ممکن است موهای طبیعی شخص به مرور زمان بریزد و موهای کاشته شده، باقی بمانند و ظاهر بدی برای فرد ایجاد کنند. ولی در افرادی که دچار سوختگی شده‌اند یا تصادف کرده‌اند یا مثلا کسی که در ۲۰ سالگی بیشتر موهایش را از دست داده و طاس شده، بهتر است هر چه زودتر برای انجام این جراحی اقدام کنند. 

منبع: www.hidoctor.ir

مطالب مرتبط: 

عوارض عمل کاشت مو

کاشت مو برای زنان

کاشت ابرو

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *