چیزهایی که در مورد چای ترش نمی‌دانید!

نوشیدنی و چای های مفید بسیاری وجود دارد که می توانیم در کنار چای سیاه رایج مصرف کنیم و از فواید آن بهره ببریم. چای ترش یکی از این نوشیدنی های خوش طعم و در عین حال مفید است. مصرف این چای در کل جهان مرسوم بوده و حتی به عنوان یک دارو استفاده می شود.

چیزهایی که در مورد چای ترش نمی‌دانید!

رنگ این چای قرمز بوده و همانطور که از اسمش پیداست، ترش مزه می باشد. طبیعت این چای سرد بوده و در تابستان به رفع تشنگی و خنک کردن بدن کمک می‎کند. چای ترش سرشار از ویتامین C، انواع مواد معدنی و آنتی اکسیدان می باشد. ترکیبات آنتی اکسیدان موجود در چای‎ترش باعث می شوند که فشار خون تا ۱۰ میلی متر جیوه کاهش یابد. برای کاهش فشار خون، باید روزانه سه فنجان چای‌ترش به مدت یک هفته مصرف کرد. آنتی اکسیدان های موجود در چای‌ترش میزان کلسترول بد یعنی LDL، در بدن را کم می کنند. باعث محافظت از بدن در مقابل بیماری های قلبی عروقی می شوند. این چای برای بیماران دیابتی نیز مفید است. چای‌ترش دارای کالری کم بوده و فاقد کافئین است. همچنین، سرعت سوخت و ساز بدن را افزایش داده و باعث کاهش تدریجی وزن می شود.

آنتی اکسیدان موجود در چای‌ترش به بهبود بیماری های کبدی کمک می کند، سلول های رادیکال آزاد را از بدن خارج کرده و بافت ها و سلول های سالم را تمیز می کنند. چای‌ترش دارای پروتوکاتکویک اسید می باشد. این ماده یک آنتی اکسیدان بوده و می تواند با تومورهای سرطانی به خصوص سرطان روده مقابله کند. چای‌ترش خواص ضد باکتریایی و ضد عفونی قابل ملاحظه ای داشته و می تواند مانع بروز سرماخوردگی و یا گلودرد در افراد بشود. مصرف این چای باعث آرام کردن بدن، ذهن و اعصاب شده و اضطراب را در افراد کاهش می دهد. چای ترش سطوح هورمونی در بانوان را کنترل و متعادل می کند؛ در نتیجه، نشانه های آزاردهنده دوران قاعدگی مثل تغییر خلق و خوی، دردهای شکمی، افسردگی و یا پرخوری را کاهش می دهد.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

پیشگیری از بیماری قلبی با نوشیدن یک فنجان چای!

نوشیدن چای از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *