چگونه ناخن‌های زیبا داشته باشیم؟

تا به حال دقت کرده‌اید که انگشت‌های دست بعضی از خانم‌ها چقدر کشیده و زیبا به نظر می رسد و در عوض دست بعضی‌ها کوتاه و نه چندان زیبا؛ درست است شکل دست هر کسی کاملاً وابسته به ژنتیک است ولی پاره‌ای از آرایش‌های ساده‌ی ناخن هم وجود دارد که می‌تواند انگشت‌های شما را زیبا‌تر جلوه دهد، شما باید با توجه به شکل دست‌ها و انگشت‌هایتان، بهترین شکل ناخن‌ها را پیدا کنید تا زیبایی دست‌هایتان چندین برابر شود و ناخن‌های زیبایی داشته باشید. این نکته را بدانید، این که ناخن‌ها کوتاه باشند یا بلند، چندان مهم نیست؛ نکته مهم این است که آن‌ها به خوبی کوتاه شده باشند و شکلی مناسب به آن‌ها داده شود، همیشه ناخن‌های زیبا، ساده و براق بهترین تکمیل کننده یک آرایش ساده و ملایم خواهد بود.

چگونه ناخن‌های زیبا داشته باشیم؟

چه سوهانی را انتخاب کنیم؟

برای ناخن‌های طبیعی از سوهان دانه ریز و ظریف استفاده کنید ولی برای ناخن‌های مصنوعی سوهان زبر‌تر لازم است. همچنین بهتر است سوهانی را انتخاب کنید که دو سطح زبری متفاوت دارد تا از تنوع بیشتری برخوردار باشد چرا که شکل دادن به ناخن‌ها نیاز به زبری بیشتری نسبت به تمیز کاری نهایی دارد. فراموش نکنید که استفاده نادرست از سوهان اثر سوء بر ناخن دارد و موجب تضعیف بیشتر آن می‌شود. سوهان باید تنها در یک جهت حرکت داده شود. حرکت باید از کنار به وسط باشد. سطح سوهان باید در زیر لبه ناخن و با زاویه کمی نسبت به آن قرار داشته باشد.

در پایان با استفاده از انگشت مطمئن می‌شویم که لبه‌ی ناخن کاملا صاف و عاری از از زوائد است. اما مهم‌تر از این جزئیات این است که ناخن‌های شما؛ ناخن‌های‌ زیبا و هم اندازه باشند. همیشه ناخن‌هایتان را تنها از جهت سوهان بزنید، از کناره‌ها به سمت مرکز بروید. دوباره سوهان را به عقب و جلو نکشید (این یک اشتباه بسیار متداول است) این کار باعث ترک برداشتن و شکستگی ناخن می‌شود. مراقب باشید سوهان را در کنار لبه‌های ناخن زیاد عمیق به کار نبرید، چرا که دیواره ناخن ضعیف می‌شود. از لبه‌ها به سمت مرکز به آرامی سوهان را حرکت دهید تا به شکل دلخواه برسید. در واقع نباید این تصور را داشته باشیم که ناخن‌های زیبا فقط ناخن‌هایی هستند که آن‌ها را لاک زده باشیم، چرا که فرم مناسب برای آن‌ها، ناخن‌های زیبایی دربر خواهد داشت.

منبع: مجله سیب سبز

مطالب مرتبط:

ناخن‌های مصنوعی تهدیدی برای سلامتی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *