برای اینکه جذاب‌تر باشیم چه مقدار کاهش وزن نیاز است؟

برای اینکه جذاب‌تر باشیم چه مقدار کاهش وزن نیاز است؟

مطالعات روانشناسی نشان می‎دهد افرادی که جذاب هستند  در زندگی موفق ترند، این افراد معمولا دستمزد بیشتری می‌گیرند، در دادگاه نتیجه بهتری می‌گیرند و حتی احتمال برنده شدن آنها در مبارزات انتخاباتی نیز بیشتر است.  

کاهش وزن

اما برای اینکه بفهمیم جذاب بودن دقیقا به چه معناست و چه کسانی جذاب هستند، نیاز داریم تعریفی کمی و شاخص‌های عددی برای این مفهموم داشته باشم. یک مطالعه جدید، بررسی کرده که مدم به چه کسی جذاب می‌گویند و این فرد باید چه خصوصیاتی داشته باشد و برداشت اجتماع را از جذاب بودن به صورت شاخص‌های عددی مطرح کرده است. این مطالعه مشخص کرده ما برای اینکه جذاب باشیم دقیقا باید چه مقدار وزن کم یا اضافه کنیم. 

بهترین پزشکان و محققان کانادایی به سرپرستی پروفسور (Nicholas Rule) از دانشگاه تورنتو در این تحقیقات روی چاقی و لاغری صورت افراد متمرکز شدند. مردم از روی صورت افراد درباره میزان جذابیت و حتی چاقی و لاغری آنها قضاوت می‌کنند. کاهش یا افزایش وزن می‎تواند روی چاقی و لاغری صورت تاثیر بگذارد. در واقع صورت هر کس می‎تواند بیان کند چه مقدار اضافه وزن یا کمبود وزن دارد و در واقع نشان دهنده شاخص توده بدنی (BMI) فرد است. این شاخص با استفاده از تقسیم وزن به کیلوگرم بر مجذور قد به متر به دست می‌آید.

در این تحقیقات تعدادی زن و مرد بین سن ۲۰ تا ۴۰ سال شرکت کردند. عکس دیجیتالی از صورت این افراد تهیه شد و عکس‎ها قبل و بعد از کاهش وزن مقایسه شد. در نهایت محققان اعلام کردند مقدار کاهش وزن یا افزایش وزن که تاثیر شگفت انگیزی در افزایش جذابیت دارد ۲/۳۸ واحد BMI برای زنان و ۲/۵۹ واحد BMI برای مردان است. اگر بخواهیم این اعداد را به کیلوگرم بیان کنیم برای افراد با قد متوسط حدود ۶/۳ کیلوگرم برای زنان و ۸/۲ کیلوگرم برای مردان است. این تفاوت بین زنان و مردان نشان می‎دهد که جذابیت زنان نسبت به کاهش وزن حساس تر است و با کاهش وزن کمتر از مردان قابل مشاهده است. پس زنانی که برای کاهش وزن به سختی تلاش می‎کنند باید بدانند که برای جذاب شدن نیازی نیست خیلی به خودشان سخت بگیرند. 

منبع: www.medicalnewstoday.com

مطالب مرتبط: 

۱۰ اشتباه رایج در مورد کاهش وزن

برای کاهش وزن باید لقمه‌های خود را بشمارید!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *