چند ماسک موی طبیعی برای تقویت موها!

اگر شما هم دچار ریزش مو هستید و موهای کم پشت یا آسیب دیده و شکننده دارید، پیشنهاد می‎کنیم برای تقویت مو به جای داروها و کرم‌ها و ماسک موهای شیمیایی که عوارض جانبی بسیاری دارند از این ماسک‌های طبیعی و خانگی استفاده کنید و موهای پرپشت و براق و زیبا داشته باشید. 

چند ماسک موی طبیعی برای تقویت موها!

ماسک موی روغن زیتون و عسل

پنج قاشق روغن را با مقدار کمی عسل مخلوط کرده، کاملا هم بزنید و تا جایی که مخلوط حالت چسبندگی به خود نگیرد، ماسک را روی سر بمالید و ماساژ دهید. سپس به مدت ۹۰ دقیقه روی سرتان کلاه بگذارید و موهای تان را بپوشانید. در انتها، موها را با آب و شامپو بشویید. از این نوع ماسک می توانید ۲ بار در هفته استفاده کنید.

ماسک موی لیموترش و روغن زیتون

دو قاشق چایخوری روغن زیتون و دو قاشق چایخوری آب لیموترش تازه را با هم مخلوط کرده و به سر خود زده و ماساژ دهید تا پوست سر تحریک شود. سپس به مدت ۲۰ دقیقه ماسک را روی سر خود نگهدارید. پس از آن با آب و شامپو، سر خود را بشویید. می‎توانید ۱ بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

ماسک موی کافئین

۴ قاشق چایخوری پودر کافئین را با ۲۰۰ گرم شامپو به همراه کف صابون مخلوط کرده آن را در یک آبپاش بریزید. سپس، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از شستشوی سر، این مخلوط را به موهای سر اسپری کنید. این کار را می توانید روزی یکبار تکرار کنید. در ضمن، اگر بعد از اسپری مخلوط بدست آمده، دچار سردرد شدید، یعنی اینکه میزان زیادی از آن را به موهای خود زده اید. بنابراین، ۵ روز تا یک هفته به موهای خود استراحت داده و مخلوط را این بار با ۲ یا ۳ قاشق چایخوری از کافئین تهیه کنید.

ماسک موی آب گازدار

از آنجایی که آب گازدار دارای PH کمی است، می تواند وز بودن موها را برطرف کند. بنابراین می توانید از این نوع آب برای شستشوی سرتان استفاده کنید. این نوشیدنی برای رشد سریع موها و نرم و درخشان کردن آن مفید است. نیمی از آب گازدار را با نیمی آب معمولی مخلوط کرده و سر خود را با آن بشویید و سپس خشک کنید. از این ماسک می توانید چند بار در هفته استفاده کنید.

منبع: salamatnews

مطالب مرتبط:

داروی خانگی برای درمان موهای خشک

معجزه جوش شیرین برای زیبایی پوست و مو

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *