bچند غذای معجزه‌گر برای مقابله با سرطان! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
چند غذای معجزه‌گر برای مقابله با سرطان!

شما برای از بین بردن سلول های سر‌طانی، نیاز دارید که حداقل دوسوم وعده غذایی را به غذاهای گیاهی و یک سوم را به پروتئین حیوانی اختصاص دهید. براساس تحقیق انجمن علمی سر‌طان امریکا این بهترین روش برای مبارزه با سرطان است. ترکیب صحیح مواد غذایی مختلف می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد.

چند غذای معجزه‌گر برای مقابله با سرطان!

انگور 

انگور و آب انگور، مخصوصا انگور سیاه و انگور قرمز حاوی ماده ای به نام رزوراترول هستند که یک آنتی اکسیدان و ضدالتهابی قوی است. این ماده از نوعی آسیب که باعث آغاز فرآیند سر‎طانی شدن در سلول ها می شود، جلوگیری می کند.

گوجه فرنگی 

مطالعات نشان داده اند که لیکوپن موجود در گوجه فرنگی، از رشد سرطان آندومتر جلوگیری می کند. سر‎طان آندومتر علت ۸ درصد از مرگ و میرهای سالانه در زنان است. گوجه فرنگی همچنین می تواند به مبارزه با سرطان ریه، معده و سرطان پروستات نیز کمک کند.

توت ها 

این گروه از میوه ها سرشار از مواد مغذی گیاهی برای مبارزه با سر‎طان است. توجه داشته باشید که انواع توت ها در رنگ های مختلف حاوی فیتوکمیکال ها یا مواد شیمیایی گیاهی برای جلوگیری از رشد سلول های سر‌طانی است. مصرف این خانواده از میوه ها از ابتلا به سرطان دهان، پوست، مری و روده بزرگ جلوگیری می کند.

سیر 

ترکیبات سولفید در سیر باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و از رشد تومورها جلوگیری می کند. تحقیقات نشان می دهد که سیر می تواند خطر ابتلا به سر‌طان معده را نیز کاهش دهد.

کلم ها 

سبزی های برگدار با رنگ سبز تیره از قبیل کاهو، کلم پیچ، کاسنی و اسفناج حاوی مقادیر زیادی فیبر، فولات و کاروتنوییدها هستند. این مواد مغذی می‌توانند به پیشگیری از سر‌‌طان های حفره دهان، حنجره، پانکراس، ریه، پوست و معده کمک کنند.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

یک نوشیدنی طبیعی برای درمان سر‌طان

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *