چند روش قطعی برای درمان میگرن!

میگرن سردردی شدید است که می‌تواند بصورت ضربه و تپش در سر رخ‌دهد و ممکن‌است باعث، حالت تهوع، استفراغ و حساسیت شدید به نور و صدا شود. اگر به میگرن مبتلا هستید و تمامی راه ها را برای رهایی از آن امتحان کرده اید و هنوز سردرد دارید، حتما به یک روش اثبات شده نیاز دارید.

چند روش قطعی برای درمان میگرن!

کاهش مصرف مسکن‌

به گفته محققان آلمانی مصرف بیش از حد مسکن ها و داروهای ضد میگر‌ن می تواند اثر عکس داشته باشد. در صورتی که در هفته بیش از دو بار مجبور به استفاده از دارو می شوید، بدن شما نسبت به مسکن ها مقاوم می شود و این به معنی افزایش درد در زمان حملات میگر‌نی است.

ویتامین ب۲، ملاتونین

افرادی که روزانه ۴۰۰ میلی گرم ویتامین ب۲ مصرف می کنند، ۶۰ درصد کمتر از سایر افراد مبتلا به میگرن می شوند. همچنین تحقیقات نشان داده که مصرف ملاتونین قبل از خواب به مدت ۳ ماه، ۵۰درصد از میزان حملات میگرنی افراد می کاهد.

مصرف منیزیم

میزان کم منیزیم منجر به تشدید حملات میگرنی خواهد شد. اما افزایش میزان منیزیم رابطه ای عکس با بروز میگرن های شدید دارد. موادی همچون لوبیای سیاه، کلم بروکلی و بادام زمینی منیزیم کافی را جهت جلوگیری از بروز میگرن تامین می کنند. همچنین، قرصهای حاوی منیزیم نیز می توانند جانشین این مواد غذایی باشند.

رژیم کم چرب 

غذاهای تشدید کننده میگر‌ن عبارتند از: الکل، کافئین، شکلات، غذاهای کنسرو شده، گوشت های فراوری شده، پنیرهای کهنه و آسپارتام. در ضمن تحقیقات محققان آمریکایی نشان داده افراد مبتلا به میگر‌ن با گرفتن یک رژیم کم چربی برای دوازده هفته، ۴۰ درصد کمتر از مواقع عادی دچار حملات میگرنی می شوند. همچنین اگر آنها دچار حملات میگر‌نی شوند، نسبت به زمان قبل میزان ۶۶ درصد درد کمتری را احساس می کنند.

مسکن‌های OTC

در صورتی که شما در ازای هر پنج حمله تنها یک بار حالت تهوع دارید، می توانید از مسکن های عادی همچون ایبروفن، آسپرین، ناپروکسن و استامینوفن استفاده کنید. مسکن های OTC از ترکیب استامینوفن، آسپرین و کافئین ساخته شده اند که درد شما را حداقل ۲۰ دقیقه زودتر از حالت عادی آرام می کنند.

نسخه پزشک 

در صورتی که میگر‎ن بسیار شدید و طاقت فرسا است، در اولین فرصت به پزشک متخصص مراجعه کنید. احتمالا پزشک برای حملات شدید شما داروهای خانواده تریپتامین تجویز خواهد نمود. بیش از ۴۰ درصد مواقع این دسته از داروها در کمتر از یک ساعت درد شما را تسکین خواهند داد.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

آیا کمبود ویتامین علت میگر‌‌ن است؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *