چند روش برای پاک کردن رنگ مو

گاهی اوقات پیش می‎آید که موهایتان را رنگ می‎کنید و بعد پشیمان می‎شوید یا احساس می‌کنید این رنگ به چهره شما نمی‎آید. برای اینکه بتوانید رنگ موهایتان را تغییر دهید و دوباره رنگ کنید باید رنگ قبلی را از موها پاک کنید. در این مطلب چند روش طبیعی برای پاک کردن رنگ مو مطرح کرده‌ایم. البته باید به خاطر داشته باشید که این روش‌ها هم ممکن است باعث کمی آسیب به مو شوند که در مقایسه با روش‌های شیمیایی بهتر است. 

رنگ مو

قرص ویتامین C

چند عدد قرص ویتامین C را خرد کنید و با کمی آب مخلوط کنید تا خمیری ساخته شود. این روش برای رنگ‌هایی مناسب است که عمر بیشتری دارند، مثلاً تا ۳۰ بار شست و شو دوام می‌آورند. خمیر باید به اندازه‌ای باشد که پوست سرتان را بپوشاند و به مدت ۳۰ دقیقه روی موهایتان بماند. سپس آنرا با آب گرم بشویید. این کار را چند بار تکرار کنید. در این شرایط رنگ موهای مقاوم هم با ۸ تا ۱۰ بار شست و شو پاک خواهد شد.

آبلیمو

اسید سیتریک موجود در لیموترش یک سفید کننده‌ قوی است. یک لیموترش را آب بگیرید و پوست سرتان را با آن ماساژ دهید و به موهایتان هم بمالید. نیم ساعت صبر کنید و بعد موهایتان را با آب داغ و پس از آن آب گرم بشویید. سعی کنید پوست سرتان را زیاد چنگ نزنید چرا که ممکن است بسوزد! در نهایت از یک شامپو و نرم کننده‌ی خوب برای شست و شوی موهایتان استفاده نمایید.

آب داغ

اگر هر بار که موهایتان را می شویید از آب داغ استفاده کنید، رنگ موهایتان سریع‌تر پاک می‎شود. تمام رنگ موها پس از ۱۵ تا ۲۰ بار شست و شو به کلی پاک می‌شوند. از روی بسته‌بندی رنگ مویتان می‌توانید متوجه شوید که دقیقاً چند بار شست و شو لازم است تا رنگ پاک شود. اما استفاده از آب داغ باعث سرعت کاهش شدن رنگ می‎شود. بهتر است پس از شست و شو موهایتان را به نرم کننده آغشته کنید تا شکننده نشوند.

روغن و آب داغ

طبق معمول همیشه موها را شامپو کنید و برای شستن مو از آب داغ استفاد کنید اما بعد از شستشوی موها با حوله کاملا خشک نکنید و اجازه دهید موها مرطوب بماند. مقداری روغن نارگیل و آب داغ را مخلوط کرده و موها را با آن ماساژ دهید. سپس یک حوله را برای یک ساعت به موها بپیچید. بعد از یک ساعت دوباره موها را با آب داغ بشویید و در آخر با آب ولرم یا سرد آبکشی کنید. نرم کننده مو را فراموش نکنید. 

مایع ظرفشویی

عجیب به نظر می‎رسد اما موثر است! یک چهارم قاشق مایع ظرفشویی یا لباس شویی را به شامپویتان اضافه کنید. اگر به جای شامپوی معمولی از شامپوی ضد شوره استفاده کنید، سریع‌تر نتیجه می‌گیرید. البته این کار را نباید زیاد تکرار کنید. بی‌ضرر ترین روش همان استفاده از آب داغ برای شستشوی موهاست. 

منبع: fitnessmagazine.ir

مطالب مرتبط: 

آیا رنگ مو به موها آسیب می زند؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *