چند بار رابطه جنسی در هفته خوب است؟

داشتن رابطه جنسی برای سلامت جسمی و روحی زوج‎ها  بسیار موثر است. اما چه میزان ارتباط جنسی لازم است و حد و حدود آن چقدر است؟ اطلاعات پزشکی حاصل از یک مطالعه جدید نشان می‎دهد که زوج‌هایی که یک بار در هفته رابطه جنسی دارند شادترین زوج‎ها هستند. 

رابطه جنسی

دکتر (Amy Muise) از دانشگاه تونتو کانادا که مدیریت این مطالعه را بر عهده دارد می‌گوید: «برای بهبود کیفیت رابطه زناشویی و شاد بودن نیازی نیست زوج‎ها تعداد رابطه جنسی را افزایش دهند در عوض بهتر است به کیفیت رابطه زناشویی و ارتباط عاطفی و صمیمیت بیشتر توجه کنند. زیاده روی در رابطه زناشویی به بهبود رابطه کمک نمی‎کند و باعث شادتر بودن زوج‌ها نمی‎شود.» این مطالعه نشان داد که میانگین تعداد رابطه زناشویی اکثر زوج‎ها همان یک بار در هفته است و اکثریت افراد نیازی به رابطه بیشتر از این ندارند. اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد وقتی رابطه جنسی زن و شوهرها خوب پیش می‌رود آنها شادتر هستند. شاد بودن مردان بیشتر به جنبه‌های جسمی و فیزیکی آمیزش جنسی مربوط است، در حالی که زنان بیشتر از نظر روحی از داشتن ارتباط جنسی شاد می‌شوند. 

دکتر (Russell Smyth) از دانشگاه موناش استرالیا که در زمینه مسائل جنسی تحقیق می‌کند در پاسخ به این سوال که چرا رابطه جنسی بیشتر بهتر نیست، می‎گوید: «می‎توان با یک مثال این موضوع را توضیح داد، فرض کنید می‌خواهید بستی بخورید. از خوردن اولین بستنی خیلی لذت می‌برید. از دومی هم لذت می‌برید اما نه به اندازه اولی، از سومی هم ممکن است تا حدودی لذت ببرید اما نه زیاد چون دیگر سیر شده‌اید.» رابطه جنسی زاد هم باعث دلزدگی و کاهش اشتیاق زوج‌ها به برقراری ربطه می‎شود. 

منبع: www.webmd.com 

مطالب مرتبط: 

سرد مزاجی زنان

غذاهای مفید برای درمان مشکلات جنسی مردان

درمان مشکلات جنسی زنان

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *