bچطور چاقی صورت را برطرف کنیم؟ · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
چطور چاقی صورت را برطرف کنیم؟

صورت اولین چیزی است که مردم به آن توجه می‌کنند و متأسفانه خلاص شدن از شر چربی صورت سخت است به خصوص اگر شما به صورت ژنتیکی مستعد داشتن گونه‌های چاق و غبغب باشید. کاهش وزن و آب شدن چربی از کل بدن اتفاق خواهد افتاد و نمی‎توانیم تعیین کنیم چربی از کدام قسمت بدن آب شود. اما خوشبختانه، می‌توانید برای برطرف کردن چاقی صورت کارهایی انجام دهید. 

چاقی صورت

مصرف نمک و شکر را کاهش دهید

بسیاری از متخصصین تغذیه بر این باورند که چاقی صورت، بدلیل حبس شدن آب بجای چربی در این ناحیه است. وجود شکر و نمک در برنامه‌ غذایی شما می‌تواند باعث جمع شدن آب و در نتیجه چاق شدن صورت شما شود.پس برای اینکه صورتتان لاغرتر شود، نمک و شکر را از رژیم غذایی خود قطع کنید.

آب بنوشید

اگر به اندازه‌ی کافی آب ننوشید، بدنتانگمان می‌کند آب به اندازه‌ی کافی که نیازهای بدنتان را پوشش دهد وجود ندارد. پس شروع به ذخیره‌ی آب برای روز مبادا خواهد کرد. این آب در صورت، گونه و اطراف چشم ذخیره می‎شود. نوشیدن مقدار کافی آب به دفع سدیم اضافی کمک کرده و ورم صورت را کم می‎کند. نوشیدن مقدار مناسب آب همچنین سموم را از بدن دفع می کند. باقی ماندن سموم در بدن، رنگ صورت را زرد نشان می دهد. پس برای برطرف کردن چاقی صورت حداقل ۲ لیتر آب در روز بنوشید.

از مصرف الکل بپرهیزید

الکل هم یک عامل شایع دیگر برای چاقی صورت است. الکل شامل کالری غیرمغذی بوده و آب بدن را نیز دفع می‎کند و باعث کم آبی بدن می‎شود. کم آبی منجر به حبس آب در بدن و ورم کردن صورت می‌شود. 

خواب کافی 

حداقل باید در هر شب ۷ تا ۸ ساعت بخوابید. کمبود خواب می‌تواند موجب پف آلود و شل شدن صورت شده و صورت بزرگتر از معمول به نظر می‌رسد.

ورزش‌های صورت

بیش از ۵۰ ماهیچه در صورت وجود دارند. برخی حرفه‌ای‌ها از تمرین دادن این ماهیچه‌ها سود زیادی می‌برند. تکرار زیاد دو حرف X و O ورزش خوبی برای ماهیچه‌های صورت است. این دو حرف باعث وارد شدن فشار به دهان و گونه‌ها شده و ماهیچه‌های زیادی را برای ادای این دو حرف به حرکت وا می‌دارد. این کار را در طول روز به تعداد دلخواه تکرار کنید. 

آدامس بجوید

جویدن، ماهیچه‌های زیادی در صورت را به حرکت وا می‌دارد. آدامس بدون قند بجوید. آدامس‎های حاوی قند کالری بیشتری دارند.

منبع: chegoneh.com و fitnessmagazine.ir

مطالب مرتبط: 

کاهش وزن و افتادگی پوست صورت

پیکرتراشی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *