چطور موخوره را درمان کنیم؟

موخوره باعث ایجاد گره‌های بیشتری می‌شود، بنابران وقتی موهایتان را شانه می‌زنید، سایر موها را پاره می‌کنید و این کار فقط شرایط را بدتر می‌کند. معمولا وقتی موها دچار این مشکل می‎شود چاره‌ای جز کوتاه کردن مو وجود ندارد بنابراین بسیار مهم است که قبل از شروع موخوره، جلوی آن را بگیرید.

موخوره

ماسک مو یا نرم کننده مو استفاده کنید

برای نرم کردن موها یک ماسک مو به برنامه هفتگی‌تان اضافه کنید. محصولات نرم کننده مو فواید بسیاری برای سلامت موها دارند از حجم دادن به موها گرفته تا درخشان‌تر کردن موها و مرطوب کنندگی عمیق

کمتر شامپو بزنید

شامپو زدن زیاد باعث خشکی مو می‎شود و خشکی می‌تواند باعث شکستگی و موخوره شود، بنابراین شامپو کردن موهایتان را کاهش دهید. این مورد در افرادی که موی فر دارند بیشتر صدق می‌کند. که موهای فر دارند، نباید بیشتر از یک یا دو بار در هفته از شامپو استفاده کنند.

بعد از شنا حتما شامپو بزنید

اگر اغلب شنا می‌کنید، مخصوصا در استخر کلردار، برای دور نگه داشتن مواد شیمیایی و حفظ رطوبت، موهایتان را با نرم کننده بپوشانید و آنها را زیر کلاه شنا ببرید. بعد از شنا هم برای از بین بردن اثر کلر روی موها، باید شامپو بزنیدو بعد از آن هم حتما نرم کننده بزنید.

کمتر از سشوار استفاده کنید

استفاده از ابزارهای حرارتی مانند سشوار می‌تواند موهای شما را بیشتر مستعد شکستگی و موخوره کند. خشک شدن مو درمعرض هوا، همیشه بهتر است. بافتن موها هم یک راعه طبیعی برای زیباتر کردن موها است. موهایتان را زمانی که خیس است ببافید وقتی خشک شود فرهای زیبایی در انتهای مو ایجاد می‎شود.  هر چند ماه یک بار موها را کوتاه کنید حتی سالم ترین موها نیز باید در هر فصل، کمی‌کوتاه شوند.

موهای فر را شانه نزنید

همیشه از انتهای موها شروع به شانه زدن کنید و سپس بتدریج قسمتهای نزدیکتر به پوست سر را شانه کنید.  اگر موهایتان صاف است، می‌توانید شانه بزنید چون این کار به پخش چربی‌های طبیعی که از رشته‌های مو محافظت می‌کنند، کمک می‌کند. اما کسانی که موهای فری دارند، باید کاملا شانه زدن را کنار بگذارند و فقط از انگشتان برای باز کردن گره موهایشان استفاده کنند. یا در زیر دوش و هنگامی‌که نرم کننده هنوز روی موهایشان است، گره موهایشان را با یک شانه‌ی دندانه درشت باز کنند.

منبع: fitnessmagazine

مطالب مرتبط: 

درمان ریزش مو با طب سنتی

دکتر زهره فاضل پزشک پوست و مو در تجریش

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *