چربی شکم برای افراد لاغر خطرناک‌تر است!

برترین پزشکان همیشه در مورد اثرات خطرناک چاقی شکم برای سلامتی به خصوص سلامت قلب و عروق هشدار داده‌اند. اما اطلاعات پزشکی به دست آمده از تحقیقات جدید دانشمندان نشان می‌دهد چربی شکم برای افراد لاغر با وزن نرمال که فقط شکم بزرگ دارند حتی می‎تواند خطرناک‌تر از افراد چاق باشد و باعث مرگ زودرس شود.  

چربی شکم

بهترین پزشکان می‎گویند چربی شکم از چربی نقاط دیگر بدن خطرناک‌تر است. افرادی که شکم بزرگ دارند نسبت به افرادی که چربی انباشته در قسمت‌های دیگر بدن مثل ران، باسن و بازو دارند، بیشتر در معرض خطر بیماری‎هایی مثل کلسترول بالا، بیماری‎های قلبی، التهاب, سکته مغزی و دیابت هستند. افرادی که وزن‌شان عادی است و اضافه وزن ندارند اما اندازه دور شکم‌شان از ۴۰ اینچ (تقریبا معادل ۱۰۰ سانتی‎متر) برای مردان و ۳۴ اینچ (تقریبا ۸۵ سانتی‌متر) برای زنان بیشتر باشد، این به معنی چاقی است و برای سلامتی‌‌شان خطرناک است.

دکتر (Francisco Lopez-Jimenez) به همراه یک تیم پزشکی در این تحقیقات احتمال مرگ زودرس بیش از ۱۵۰۰۰ نفر را در مدت ۱۴ سال مورد بررسی قرار دادند. در این بررسی‌ شاخص توده بدنی (BMI)، اندازه دور شکم و سایر قسمت‌های بدن برای هر فرد محاسبه شد. اطلاعات پزشکی حاصل از این مطالعه نشان داد احتمال بروز مرگ زودرس در افراد لاغری که چربی دور شکم دارند حتی اگر BMI آنها نرمال است بیشتر از سایر افراد حتی افراد چاق است و مردان بیشتر از زنان در خطر هستند. محققان دریافتند مردان لاغری که چربی شکم دارند ۸۷ درصد بیشتر از مردان لاغری که شکم بزرگ ندارند و همچنین ۲ برابر بیشتر از مردان چاقی که شاخص توده بدنی بالایی دارند در معرض خطر مرگ زودرس هستند.  

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

حقایقی درباره چربی شکم

۴ قدم برای آب کردن چربی شکم

آیا جراحی پلاستیک شکم برای شما مناسب است؟ 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *