چربی سوزها با بدن ما چکار می‎کنند؟

کرم‌ها و لوسیون‌های چربی سوز موضعی یا داروهای چربی سوز خوارکی که تبلیغ می‎شوند، فقط تبخیر آب بدن را در پی دارند و تاثیری بر سوختن چربی‌های بدن ندارند. استفاده از این مواد باعث سفت و متراکم شدن چربی‌ها به دلیل خارج شدن آب بین بافتی می‌شود که در نهایت حتی سوختن چربی را سخت‌تر هم می‌کند.

چربی سوزها با بدن ما چکار می‎کنند؟

مصرف این داروها در نظر اول کاهش سایز را در پی دارد، اما این کاهش سایز ناشی از تعریق است، نه سوختن چربی‌ها. این کرم‌ها فقط آب بدن را تعریق و چربی‌ها را سفت‌تر می‌کند. گاهی در این تبلیغ‌ها توصیه می‌شود بعد از مصرف این کرم‌ها روی آن با نایلون یا کمربند پوشانده شود، که این کار به افزایش تعریق کمک می‌کند، خصوصا اگر کمربند حرارتی و یا دارای لرزش باشد. همه این موارد فقط کاهش سایز موضعی را در پی دارد و حتی گاهی باعث کاهش خونرسانی به آن نقطه که معمولا شکم و یا پهلو است، می‌شود. بهتر است به جای پرداختن هزینه هنگفت برای خرید این کرم‌ها، از انواع روغن طبیعی و گیاهی خصوصا روغن زیتون استفاده کنید.

در مورد داروهای چربی سوز خوراکی باید گفت که این داروها یا ادرار آور هستند یا ملین که یا افزایش دفع آب بدن را در پی دارند که باعث فشار شدید به کلیه می‌شود و برخی هم ملین هستند و مانع جذب چربی می‌شوند و دفع چربی را به همراه دارند. که این دسته دوم به دلیل دفع چربی که ایجاد می‌کنند مانع جذب بسیاری از ویتامین‌ها خصوصا ویتامین‌های محلول در چربی می‌شوند. به جای استفاده از این داروها بهتر است از چربی سوزهای طبیعی و گیاهی مانند کرفس و زیره استفاده کنید که حرارت بدن را بالا می‌برند و سوخت و ساز چربی را زیاد می‌کنند. به طور کلی بهترین راه برای چربی سوزی، ورزش اصولی و رژیم غذایی مناسب تحت نظر متخصص تغذیه است.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

۴ ماده غذایی برای چربی سوزی شکم

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *